Na třiadvacátém ročníku Mikulášského aquatlonu startovalo sedm klubů

V sobotu 2. 12. 2017 se uskutečnil tradiční již 23. Mikulášský aquatlon v Jindřichově Hradci. Na start závodu se postavilo celkem 48 dětí, přičemž nejmladším závodníkem byl Petr Kopecký startující za TCV J. Hradec. Plavání bylo první disciplínou, kde v celkem 10-ti rozplavbách děti předváděly skvělé výkony. Bojovaly nejen s časem a ostatními závodníky, ale ty nejmenší i s vodou s bazénu. Tyto výkony byly oceněny díky vynikající podpoře diváků. V kategorii dospělých se ke startu postavilo celkem 16 závodníků, z toho 4 ženy. Celkově nejrychlejší plavecký čas měl Štěpán Kučera následovaný Fandou Linduškou (oba TCV JH).

Běžecká část závodu se startovala tzv. Gundersenovou metodou, tzn. první vybíhá vítěz plavání, pak v odstupech ve výši časové ztráty za ním ostatní. Počasí příliš běhání nepřálo a chladný vzduch mírně závodníky potrápil. Děti svou část odběhly na atletickém stadionu, hlavní závod dospělých pak byl odstartován přímo před plaveckým bazénem a závodníci měli před sebou 4 km trasu okolo rybníku Vajgar. Závod jednoznačně vyhrál František Linduška, následován s větším odstupem Honzou Trutnou (oba TCV J. Hradec), třetí místo pak obsadil Filip Michálek z PKJH. Závod žen vyhrála Iveta Fairaislová, druhá Katka Zemanová a třetí Katka Kozlová, všechny startující za TCV JH.

Celkově se závodu zúčastnilo 64 závodníků ze 7 klubů, kteří byli s atmosférou závodu velmi spokojeni a věříme, že přijedou i příští rok. Závodníkům patří velký dík, stejně tak i sponzorům a organizátorům závodu.