17.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese J. Hradec (7.2.2014 – 14.2.2014)

Vydíral a oloupil vlastní matku i babičku

J.Hradec – Kriminalisté agresora zadrželi, nyní čeká na uvalení vazby.(Hlasová schránka 974 233 116)

Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Teprve osmnáctiletý nezdárný syn a vnuk v jedné osobě v období od října loňského roku do 11. února roku tohoto v místě svého trvalého bydliště a v místě trvalého bydliště jeho babičky na Jindřichohradecku,  opakovaně požadoval po své  matce i babičce vydání finanční hotovosti v různé výši. Když mu  matka či  babička odmítly finanční hotovost vydat, tak je slovně hrubě urážel, fyzicky napadal údery pěstí a kopy nohou do různých částí těla. Své útoky vůči ženám stupňoval  a vyhrožoval jim zabitím v případě, že mu peíze nedají. Aby své výhružky umocnil, tak několikrát vzal do ruky nůž, jehož čepel namířil proti poškozeným. Své babičce dokonce způsobil nožem bodné zranění, bez nutnosti lékařského ošetření. V jiném případě, když se mu babička snažila domluvit, v chodbě bytu ji fyzicky napadl údery pěstí a kopal ji až upadla na podlahu, poté jí  s nůžkami u hlavy hrozil že jí  zabije pokud si ho nepřestane všímat. Četnost i brutalita jednání  mladého agresora se neustále zvyšovaly. Ženám způsobil  podlitiny na různých částech těla. Svým jednáním přinutil babičku    k vydání finanční hotovosti v celkové výši nejméně 13 000 korun, matku pak k vydání finanční hotovosti nejméně 4 000 korun. Obě ženy rovněž vydíral, že pokud mu nedají požadované peníze, tak se budou  divit,  že jim rozmlátí chatu  a zničí byt a jeho zařízení.  V posledním případě dne 11. února v dopoledních hodinách,   v místě bydliště jeho babičky, vyhrožoval své matce, že když mu nesežene finanční hotovost 2 000 korun, tak až přijde z práce, tak jí propíchne krk nožem. Na základě trestního oznámení byl podezřelý  muž ihned jindřichohradeckými policisty zadržen ještě téhož dne  a umístěn do policejní cely při  obvodním oddělení v J. Hradci. Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování předal včerejšího dne pachateli sdělení obvinění pro trestný čin loupeže a trestný čin vydírání.

Dnešního dne byl  kriminalisty podán  podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Zda bude vazba uvalena rozhodne příslušný soud. V případě soudem uznané viny hrozí pachateli trest odnětí svobody až na deset let.(13.2.)

Sprejerství

J.Hradec – Kosočtvercemi vandal „ vyzdobil“ fasádu.(Hlasová schránka 974 233 116)

Neznámý sprejer se tento týden doslova vyřádil na fasádě restaurace  a domu v obci Jarošov nad Nežárkou.  Zde nastříkal oranžovou barvou ornamenty ve tvaru kosočtverce. Svým jednáním tak způsobil poškozenému, majiteli obou objektů, škodu v celkové výši nejméně 11 000 korun. Jindřichohradečtí policisté  ihned zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci a po neznámém sprejerovi usilovně pátrají.(12.2.)

Podvod na internetu

J.Hradec – Za kosmetické potřeby zaplatila, žádné neobdržela.( Hlasová schránka 974 233 116)

Dosud neznámý pachatel  jako zástupce čínské obchodní společnosti, vystupující pod jménem Sára, v  době  od 12. ledna do 11. února tohoto roku zaslal poškozené e-mail, jehož obsahem byla nabídka ke koupi kosmetických potřeb  s cílem vylákat od ní finanční prostředky. Když poškozená uhradila pachatelem požadovanou finanční částku ve výši 7 900 USD  bankovním převodem na účet vedený u banky v Jihoafrické republice, tak jí požadované kosmetické potřeby nedodal a opět po ní požadoval odeslání další finanční částky. Dle přepočtu kurzovního lístku způsobená škoda činí 163 309 korun. Jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality dne 11.února zahájili úkony trestního řízení a po pachateli přečinu podvodu intenzivně pátrají.(12.2.)

Vozidlo řídil alkohol

J.Hradec – Muž nadýchal přes 1,70 promile.

Dvaapadesátiletý řidič tuto neděli v nočních hodinách řídil své osobní motorové vozidlo  Lancia  v Jindřichově Hradci. Zde byl na křižovatce ulic Mlýnská a Nežárecká zastaven a kontrolován hlídkou Městské policie. Na výzvu se podrobil dechové zkoušce přístrojem Dräger Alcotest  s pozitivním výsledkem nejméně 1,72 promile alkoholu v dechu. Případ si převzali policisté z obvodního oddělení v J.Hradci, kteří řidiči dne 10. února sdělili podezření pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Nyní je pachatel trestně stíhán na svobodě.(11.2.)

Lyže i snowboardy jsou pryč

J.Hradec – Garáž navštívil nezvaný host.(Hlasová schránka 974 233 116)

Počátkem měsíce února  dosud neznámý pachatel využil odemčených dveří na uzavřený pozemek u domu v obci Jilem na Jindřichohradecku. Vstoupil na pozemek a došel k neuzamčeným dveřím garáže. Zde nikým neviděn  odcizil z garáže   nejen  sjezdové lyže s vázáním, ale i   dámský  a pánský snowboard včetně vázání. Poškozenému tak způsobil celkovou škodu ve výši nejméně 19 000 korun. Jindřichohradečtí policisté se případem krádeže a porušováním domovní svobody zabývají a po pachateli i po odcizených věcech pátrají.(10.2.)

Z vozidla zmizela nafta i autobaterie

J.Hradec – Po pachateli pátrají policisté.

Ze středy na čtvrtek vnikl neznámý pachatel do vozidla  Tatra, které bylo zaparkováno v obci Oldřiš u domu. Odcizil nejen dvě autobaterie, ale i z úložného prostoru  15 kusů plochých klíčů či  gola sadu.  Následně nezjištěným způsobem odstranil a odcizil visací zámek  od palivové nádrže a  odčerpal celkem 100 litrů motorové nafty. Jednáním pachatele byla způsobena  poškozenému  škoda a to v celkové výši  nejméně 13 300 korun.  Případem se intenzivně zabývají policisté z obvodního oddělení Jindřichův Hradec.(9.2.)

Odcizil elektromotor o váze 980 kg

J.Hradec – Policisté pachatele dopadli.(Hlasová schránka 974 233 116)

Jindřichohradečtí policisté ustanovili zloděje, který odcizil elektromotor o váze 980 kg. Třiačtyřicetiletý pachatel  v září loňského roku v obci Klenov, vnikl nezjištěným způsobem bez poškození do haly na výrobu dřevěných pelet. Zde překonal hlavní posuvná vrata do haly, nastartoval zaparkovaný vysokozdvižný vozík s tímto objel objekt, kde vysadil boční dřevěná posuvná vrata do tohoto objektu. Za pomoci ručního manipulačního vozíku naložil na tento elektromotor o váze 980 kg, který vyvezl z haly ven a následně elektromotor odcizil. Jednáním pachatele vznikla poškozenému škoda  ve výši  nejméně 30 000 korun. Jak jindřichohradečtí policisté zjistili podezřelý muž  nekradl poprvé. Pro přečin krádeže byl již pravomocně odsouzen  k podmíněnému trestu odnětí svobody. Dne 5.února převzal pachatel  sdělení podezření.(8.2.)

Vystupoval jménem bratra

J.Hradec – Vylákal svítidla za nejméně 476 000 korun.(Hlasová schránka 974 233 116)

Třiačtyřicetiletý podezřelý muž, jménem svého bratra a  bez jeho vědomí, pod identifikačním číslem jeho dřívější živnosti, ve třech případech v loňském roce,  úmyslně vylákal zboží bez zaplacení  a toto objednal prostřednictvím písemných objednávek ze své emailové adresy. Od společnosti vylákal svítidla a elektromateriál, kdy vyfakturované zboží převzal ve třech dodávkách, přičemž kupní cenu tohoto zboží ani částečně neuhradil. Svým jednáním tak poškozené společnosti   způsobil škodu ve výši nejméně 476 157 korun. Policejní komisařka služby kriminální policie a vyšetřování trestný čin podvodu precizně zadokumentovala. Dne 5. února pachatel převzal sdělení obvinění a nyní je trestně stíhán na svobodě. V případě soudem uznané viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na pět let.(7.2.)

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Zubní pohotovost

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L