17.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Týden na Policii ČR v okrese J. Hradec (13.12. – 19.12.2013)

Během návštěvy lékaře přišel o peněženku

Jindřichův Hradec – V čekárně byl zloděj. (Hlasová schránka 974 221 116)

Policie ČRV jednom ze zdravotnických zařízení na Jindřichohradecku operoval včera kolem poledne zloděj. Ten prohledal pánskou bundu, odloženou na věšáku v čekárně, a přišel si na peněženku s finanční hotovostí ve výši 1 600 korun, osobními doklady, platební kartou a kartičkou zdravotní pojišťovny. Po zatím neznámém pachateli trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku pátrají jindřichohradečtí policisté.(19.12.)


Neplatí výživné na dceru

J.Hradec – K rukám matky dluží 42 560 korun.

Pětatřicetiletý zapomětlivý otec si v období od 1. července 2012 do 16. prosince 2013, vyjma pěti nepravidelných splátek v celkové výši 2 440 korun, řádně a pravidelně neplnil svoji vyživovací povinnost na dceru. Výši výživného stanovil odvolacím rozsudkem Krajský soud v Českých Budějovicích na částku 2 500 korun měsíčně splatnou vždy k rukám matky. Na výživném pro dceru tak podezřelý muž dluží nejméně  42 560 korun. Třebonští policisté přečin zanedbání povinné výživy řádně zadokumentovali. Podezřelý si záznam o sdělení podezření převzal dne 16. prosince 2013 na obvodním oddělení policie v Litvínově. Nyní je trestně stíhán třeboňskými policisty na svobodě.(18.12.)

Žena nadýchala tři promile

J.Hradec – Řídila vozidlo pod vlivem alkoholu.

Včerejšího dne podezřelá  osmačtyřicetiletá žena  kolem 8:10 hodin řídila osobní automobil  Fiat Punto z obce Jarošov nad Nežárkou do obce Jindřichův Hradec. V J.Hradci řídila vozidlo ulicemi Jarošovská, Rezkova a Jáchymova, kde v ulici Jáchymova uvedené vozidlo zaparkovala. Při následné kontrole podezřelé hlídkou policistů z obvodního oddělení, na základě oznámení oznamovatelky, byla u řidičky provedena dechová zkoušky přístrojem Dräger, kdy byla řidičce naměřena hodnota 3,00 promile alkoholu v dechu. Na místě byl podezřelé ženě jindřichohradeckými policisty zadržen řidičský průkaz a další jízda jí byl zakázána. Dnešního dne podezřelá žena převzala sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nyní je trestně stíhána v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(18.12)

Kdosi okradl spícího muže

J.Hradec – V laclových kalhotách 10 000 korun neuhlídal.(Hlasová schránka 974 233 116)

Dosud neznámý pachatel  v J.Hradci, dne 14. prosince kolem  05:00 hodiny ranní využil toho, že poškozený usnul  v restauraci. Při spánku mu  z jeho náprsní kapsy laclových kalhot odcizil finanční hotovost ve výši 10 000 korun a to ve dvou bankovkách, které měl poškozený uložené  v peněžence. Poté neznámý pachatel  peněženku vrátil poškozenému zpět do náprsní kapsy jeho laclových kalhot a spokojen se svým lupem odešel neznámo kam. Případem krádeže se intenzivně zabývají jindřichohradečtí policisté.(17.12)

Drogy za volant nepatří

J.Hradec – Třeboň – Dva řidiče odhlalili třebonští policisté.(Hlasová schránka 974 233 116)

Třebonští policisté v měsíci listopadu odhalili hned dva řidiče vozidel, kteří řídili automobil pod vlivem drog. Jednadvacetiletý mladý muž po požití drogy obsahující metamfetamin řídil dne 23.listopadu kolem 20.30 hodiny v Břilicích po místní komunikaci od místní části Dvorce  osobní automobil  Citroën. Při své jízdě byl kontrolován hlídkou třeboňských policistů. Provedeným rozborem krve podezřelého byla prokázána přítomnost amfetaminu a metamfetaminu. Druhý třiadvacetiletý řidič po požití drogy obsahující metamfetamin , řídil téhož dne kolem 23.20 hodiny od obce Přeseka  směrem na Lomnici nad Lužnicí osobní automobil Citroën. Při své jízdě byl rovněž kontrolován hlídkou třeboňských policistů.  Provedeným rozborem krve podezřelého byla prokázána taktéž přítomnost amfetaminu a metamfetaminu. Oba podezřelí muži si včerejšího dne převzali sdělení podezření. Nyní jsou třeboňskými policisty trestně stíháni pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(17.12)

Hrozil sebevraždou – podřezáním v budově Úřadu práce

J.Hradec – Třeboň – Policisté muži v činu zabránili.(Hlasová schránka 974 233 116)

Dne 12.prosince rozeslal třiačtyřicetiletý muž email  na různé instituce, ve kterém vyhrožoval svojí sebevraždou a to  podřezáním, v budově Úřadu práce v Třeboni, kam měl úmysl se dostavit dne 13. prosince okolo 09.00 hodin dopoledne. S časovým  předstihem na místo dorazila hlídka třeboňských policistů  v civilním oblečení. Policisté ustanovili osobu  muže, který hrozil emailem svojí sebevraždou a tohoto ihned zajistili, právě když přicházel k hlavnímu vchodu Úřadu práce v Třeboni. Muž odmítl s hlídkou policistů spolupracovat a tudíž jej policisté zpacifikovali a přiložili mu služební pouta. Následně byl umístěn do krátkodobé policejní cely. Přivolaný  lékař, který muže  prohlédl, rozhodl o převozu na  Psychiatrické oddělení v nemocnici v Českých Budějovicích. Za asistence třeboňských policistů  byl muž předán do výše uvedeného zařízení. Včasným a profesionálním zákrokem třeboňských policistů nebyl ohrožen život muže, který hrozil svou sebevraždou podřezáním.  Rovněž nedošlo k újmě na zdraví dalších osob, které se toho času nacházely v budově Úřadu práce.(16.12)

Obezřetnost se vyplatí!

J.Hradec – Pozor na zloděje v čase adventním nejen v nákupních centrech!

První prosincový den zahájila Policie ČR v rámci celého území našeho státu  preventivně informační kampaň „Obezřetnost se vyplatí“, která je zaměřena na kapesní krádeže.   V rámci Jihočeského kraje se do této kampaně zapojili rovněž policistky a policisté z Územního odboru Jindřichův Hradec. Tisková mluvčí por. Hana Millerová společně s prap. Jaroslavem Havlíkem a prap. Zdeňkem Kosteleckým z OOP  J.Hradec působili dne 13. prosince v obchodním domě Albert Hypermarket a zde se snažili preventivně působit na nakupující, kterým rovněž rozdávali letáky   s tématikou prevence zaměřenou proti krádežím i drobné dárečky. Dohlíželi na bezpečnost a upozorňovali nakupující na možná rizika při nakupování. Policisté upozornili několik nakupujících na jejich neopatrnost, kdy své kabelky a tašky si většinou zavěsili na nákupní košík. Stejná akce bude realizována rovněž 8. ledna 2014.

Obdobné akce připravují policisté Územního odboru J.Hradec každoročně v předvánočním období. Policisté kontrolují v průběhu dne parkoviště před supermarkety. Preventivní akce přináší již několik let ovoce. Touto prevencí  se policistům na Jindřichohradecku daří v předvánočním období minimalizovat trestnou činnost, především kapesní krádeže a vloupání do vozidel zaparkovaných před supermarkety.
Jindřichohradečtí policisté varují: Neusnadňujte kapsářům práci!
Ke kapesním krádežím dochází každodenně, a to zejména v místech, kde se pohybuje větší množství lidí.  Dávejte si pozor na kapsáře a mějte své věci neustále pod kontrolou! Vyhnete se tak nepříjemným zjištěním, stresům a zbytečnému vyřizování spojeného s odcizením dokladů, platebních karet, mobilních telefonů apod.
Snažte se dodržovat následující rady:
 • Věnujte pozornost svému okolí a v případě, že se na vás někdo tlačí, snažte se okamžitě vzdálit. Vyhýbejte se skupinám většího počtu lidí.
 • Svá zavazadla nikdy nespouštějte s očí. Vhodně zvolte zavazadlo s několika způsoby uzavření. Svá zavazadla opakovaně pohledem kontrolujte.
 • Tašky nebo batohy, kde máte peníze nebo jiné cennosti nenoste na zádech, kam nevidíte.
 • Kabelku noste pokud možno u těla a využívejte různá zapínání a zadrhovadla. Kabelky přes rameno mějte vždy uzavřené a pod kontrolou.
 • Peněženku, doklady, mobilní telefony a ostatní cennosti nenechávejte navrchu tašek či kabelek.
 • Nosíte-li peníze, platební kartu apod. mimo zavazadlo, ukládejte je do vnitřních kapes ošacení, nikoli do zadních kapes kalhot.
 • Osobní doklady a platební kartu nenoste v peněžence a uložte je na jiné bezpečné místo.
 • Nemějte při sobě větší finanční hotovost. Hotovost nevybírejte předem, ale využijte bankomatů přímo v obchodě. Finance si rozdělte na více bezpečných míst.
 • Využívejte možnosti bezhotovostního platebního styku. Čtyřmístné identifikační číslo platební karty (PIN) mějte vždy odděleně od samotné platební karty.
 • Nezadávejte si u platební karty a mobilního telefonu stejný PIN.
 • Při placení v obchodech nebo vybírání peněz z bankomatů je vhodné si všímat svého, okolí, zejména pak zda tuto činnost někdo nepozoruje.
 • Kabelky a tašky nenechávejte v nákupních vozících, ale mějte je stále při sobě.
 • Již zaplacené zboží v nákupních košících nenechávejte bez dozoru. 
 • Při ukládání zboží do zavazadlového prostoru vozidla mějte své věci, zavazadla stále na očích.
 • Odložíte-li své svrchní oblečení a zavazadla, např. ve vlaku, restauracích, nenechávejte v nich nikdy žádné cennosti. Snažte se mít své oblečení a zavazadla pod kontrolou.
 • V prostředcích MHD nebo v tlačenici noste ruku položenou na zavazadle.
 • Neodkládejte zavazadla, oděvy ani nákup do vozidla, pokud se od něj ještě vzdalujete. Auto není trezor!

Chovejte se tak, abyste se nestali obětí kapesních zlodějů! Pokud se tak stane, neváhejte kontaktovat Policii ČR na bezplatné tísňové lince 158!

Foto: Archiv Policie ČR


Tragická dopravní nehoda

J.Hradec – Příčiny a okolnosti smrtelné nehody vyšetřují kriminalisté.(Hlasová schránka 974 233 116)

Jindřichohradečtí kriminalisté prošetřují příčiny a okolnosti tragické dopravní nehody při které vyhasl život šestatřicetiletého muže. Nehoda se stala včerejšího dne  v brzských ranních hodinách, kolem  4:35 hodin. Šedesátiletá žena řídící svůj osobní automobil Renault Thalia   po silnici  ve směru od Jindřichova Hradce na obec Horní Pěnou, ve vzdálenosti 400 metrů před křižovatkou  na obec Hrutkov, pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost své jízdy stavu a povaze vozovky, po přejetí horizontu na rovném úseku výše uvedené pozemní komunikace přejela svým vozidlem poškozeného, který ležel v jejím jízdním pruhu. Při této dopravní nehodě poškozený utrpěl těžká zranění, zejména na hlavě, která byla neslučitelná se životem, na jejichž následky na místě zemřel. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla zjištěna ani uplatněna.Včerejšího dne jindřichohradečtí kriminalisté  zahájili úkony trestního řízení a případem se i nadále intenzivně zabývají. Kriminalisty byla rovněž  nařízena soudní pitva  zemřelého.(16.12)

Loupežná přepadení, vydírání i krádeže objasněny

J.Hradec – Č.Velenice – Kriminalisté rozkryli trestnou činnost páchanou na cizincích.

Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s kolegy z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí objasnili pokračující trestnou činnost tří pachatelů  z Českých Velenic. Dva muži (29 a 31 let) se   v Českých Velenicích  v období od června do   listopadu tohoto roku dopustili muži loupežných přepadení, vydírání a krádeží. Žena ( 21 let) pak „ pouze“ krádeží ve spolupachatelství s mladším z pachatelů.
V prvním případě  v měsíci červnu, mladší z pachatelů,   po slovní rozepři požadoval po poškozeném cizinci v baru finanční hotovost 300 euro za odmítnutí jejich dívky, která poškozenému nabízela sexuální služby. Pachatel cizince fyzicky napadl. Poté předal poškozený staršímu ze spolupachatelů 50 euro a oba pachatelé odešli pryč. Po nějaké době se   do baru mladší z pachatelů vrátil   poškozeného začal opět napadat. Do hádky se zapojil další muž a začali se prát. Mladší ze spolupachatelů přišel opět do  baru a do roztržky se zapojil, kdy poškozeného atakoval ranami pěstí do hlavy a kopal jej do břicha. Poté společně poškozenému vyhrožovali, že pokud to ohlásí na policii , tak nepřežije on ani cizinec- jeho kamarád.
Ve druhém případě mladší z pachatelů v měsíci září v Č.Velenicích udeřil cizince, který seděl na  lavičce pěstí do obličeje a vytrhl mu k ruky jeho mobilní telefon. Za tento požadoval finanční hotovost, jejíž výši neuvedl, což cizinec odmítl a tak pachatel z místa odešel i s mobilním telefonem poškozeného.
V posledním případě pak mladší z pachatelů společně s pachatelkou se nejméně ve dvou případech dopustili krádeže v Č.Velenicích. Pachatelka v měsíci říjnu za účelem poskytnutí sexuálních služeb zastavila projíždějící vozidlo a když si domlouvala službu, pachatel řidiči cizinci vytrhl ze zapalovací skříňky vozila elektronický klíč a za jeho navrácení požadoval 3 400 korun , kdy tuto částku poškozený následně vybral z bankomatu v Č.Velenicích. Poté v měsíci listopadu opět za účelem poskytnutí sexuálních služeb zastavila pachatelka projíždějící vozidlo a domlouvala si službu, s čímž cizinec souhlasil. Poté , požadovala 20 euro, což cizinec odmítl a na místo spolujezdce do vozidla nasedl pachatel, který cizinci odcizil z plastového tunelu u řadící páky mobilní telefon. Za tento požadoval 2 euro, což cizinec odmítl a tak pachatel z místa odešel i s mobilním telefonem poškozeného.
Policejní komisařka služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce po ustanovení osob všech tří pachatelů vypracovala usnesení o zahájení trestního stíhání, které postupně rozšiřovala o další spáchané skutky. Rovněž vypracovala podnět k podání návrhu na vzetí mladšího z obviněných mužů do vazby. Soud návrhu vyhověl a pachatel je stíhán vazebně. Další dva obvinění pak jsou trestně stíháni na svobodě.(15.12.)

Dcera spala a matka jí okradla

J.Hradec – Přišla o peníze i o klíč od bytu.

Devětačtyřicetiletá žena okradla svou dceru. V měsíci září v Jindřichově Hradci na  sídlišti  Vajgar, v bytě své dcery odcizila z peněženky, kterou měla její dcera během spánku uloženou v kabelce u postele,  finanční hotovost ve výši 9 000 korun. Dále ze svazku klíčů, který byl také v kabelce, odcizila matka jeden klíč od bytu své dcery. Jindřichohradečtí policisté    přečin krádeže řádně zadokumentovali. Včerejšího dne však trestný čin v souladu se zákonem odložili, neboť  poškozená nedala souhlas s trestním stíháním své matky.(13.12.)

 

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Zubní pohotovost

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L