V Děčíně BK Lions bohužel prohrávají

Do zápasu vstoupil lépe domácí celek – než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 7:0. Pak se však náš tým probral a hru díky výborné týmové souhře srovnal. V 5. minutě jsme prohrávali pouze o 2 body a naši hru zdobila velice slušná obrana a útok snesl přísné měřítko. Po čtvrtině jsme vyhrávali o 2 body.

Po čtvrtinách: (23:25,43:39,61:53)

V Děčíně BK Lions bohužel prohrávajíA druhá čtvrtina přinesla z naší strany ještě lepší basketbal. Hýřili jsme ativitou a evidentně zaskočený soupeř nevěděl co hrát. Táhli nás především Stephon Lamar a Josh Nofflet, celý tým však fungoval jako hodinky. Rozhodující část zápasu však přišla 3 minuty před koncem poločasu. Z nadějného vedení o 7 bodů bylo na konci poločasu 3 body plus pro Děčín. Začali jsme hrát totálně staticky, dovolili si 3 naivní ztráty míče (Hanuš 2, Lamar 1) a soupeř se přes nás přehnal jako uragán.

I tak to bylo nadějné skóre, s kterým se dalo něco dělat.  Ještě ve 4. minutě jsme stejným rozdílem prohrávali a Děčín ne a ne odskočit. Během 3 minut však přišla další bodová smršť a my minutu před koncem čtvrtiny prohrávali poprvé dvouciferným rozdílem.

V Děčíně BK Lions bohužel prohrávajíPoslední čtvrtina již byla ve znamení naší marné snahy udělat něco s výsledkem. Bojovali jsme, ale když už jsme přidali důležitý koš, nechali jsme Děčín jednoduše odpovědět. Několik vteřin před koncem jsme se dokázali dostat na rozdíl 6 bodů, čas však již nezbyl a soupeř slaví výhru.

Velká škoda, zápas jsme velmi slušně rozehráli. Sráží nás však krátké časové úseky, ve kterých zcela vypadneme z rytmu a to nás stojí šanci na výhru. Zvlášť proti takto zkušenému soupeři.

Předvedli jsme však velice sympatický výkon, na kterém můžeme stavět – nesmíme zapomenout na to, že jsme hráli proti stříbrnému medailistovi, který má zkušený kádr, který se pouze minimálně změnil. Bohužel však rozhodly detaily – neproměníme 3 rychlé protiútoky, máme laciné ztráty míče… Ukázali jsme však, že basketbal hrát umíme, sezóna je ještě dlouhá!

BK Lions

Střelci domácí: Pomikálek 17, Houška 15, Stria 11, Šiška 9, Landa a Vyoral 8, Jelínek 7, Kroutil 5, Ježek 4
Střelci hosté: Lamar 23 (7 asistencí), Nofflet 17, Vošlajer 9, Young a Novák 8, Zuzák 5, Stegbauer a Šoula 4
Trojky: 8 – 9
Fauly: 18 – 19
TH: 17/14 – 14/11