Aktuálně

Živý Hradec 2020 – Luboš Pospíšil & 5P, Načeva – Zdivočelí koně, Martina von W

Živý Hradec 2020 bude!

  • 27. 7. 2020 (pondělí) od 19:00 – Luboš Pospíšil & 5P
  • 28. 7. 2020 (úterý) od 18:00 – Načeva – Zdivočelí koně, Martina von W
  • Zahrada na 15. poledníku (u Muzea fotografie a moderních obrazových médií)

Hradec bude živý celé léto! Červencový hudební blok je naplánován na 27. a 28. července. V pondělí uslyšíte Luboše Pospíšila & 5P a v úterý se můžete těšit na Načevu s kapelou Zdivočelí koně a jindřichohradeckou Martinu von W.

Předprodej vstupenek na jednotlivé dny bude zajištěn v kanceláři Čedok v Panské ulici nebo online na webových stránkách živýhradec.cz …

Vstupné: 150 Kč/den

LUBOŠ POSPÍŠIL & 5P

Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete prožívá jedno z nejšťastnějších období své více než čtyřicetileté kariéry. Po turné k zásadnímu albu Soukromá elegie (které před rokem získalo zlatou desku!) a po retrospektivním turné Route 66 k supraphonskému 13CD kompletu vloni vstoupil do Beatové síně slávy… a letos sklízí všechny ty plody a ocenění v sálech od Aše po Jablůnkov, leckdy vyprodaných. Aktuální šňůra nabízí průřez celou protagonistovou kariérou, mimo jiné zní na koncertech kultovní Vzpomínka na jednu vesnickou tancovačku, kterou Pospíšil dvacet let naživo nehrál. Publikum se samozřejmě dočká i novinek ze Soukromé elegie a osvědčených písniček ze zlaté éry (Tenhle vítr jsem měl rád, Soukromá cesta do nikam), včetně exkurzů do prehistorie (m.j. Doky, vlaky, hlad a boty).

Načeva a Zdivočelí koně

Název projektu „Zdivočelí koně“ je podle jedné básně Pavla Zajíčka, kterou právě Načeva se svou stávající kapelou zhudebnila. Ke zhudebnění vybrala básně umělců, kteří byli pronásledovaní minulým režimem, z let 60. – 80., jako jsou Ivan Martin Jirous, Pavel Zajíček, Vladimíra Čerepková, Václav Hrabě, ale i méně známých jako je Věra Jirousová nebo Šárka Smazalová.

Tyto básně jsou velmi citlivě a přitom výrazně emotivně interpretované Načevou, která má k básníkům osobní vztah. Podbarvené jsou silnými melodiemi hráče na klávesy Davida Kabzana (Rány těla), který už spolupracoval s Načevou na desce Nebe je rudý a bubenice Markéta Pták (LO/VE), doplňuje tento mezigenerační vztah a dokazuje, že zhudebněné undergroundové básně jsou nejen pro posluchače, kteří dobu minulou zažili, ale i pro nastupující generaci.

Martina von W

dříve známá jako Pensée , je písničkářka původem z Jindřichova Hradce.

V roce 2012 byla vybrána Tomášem Klusem jako předskokan pro jeho jindřichohradeckou zastávku na tour Ani si nesedejte. Pod jménem Pensée vydala v roce 2017 za pomoci svých fanoušků a Startovače album “Láska, smrt & špína”. Kromě četných samostatných koncertů má za sebou účast na hudebních festivalech jako je Folková růže, Žižkovská noc, United Islands či No Waves a vystoupení v Polsku či Německu (a v Brně). Vystupuje zpravidla sama s kytarou, při výjimečných příležitostech i s doprovodem kapely.