Basketbal: Veledůležtá výhra BK Lions s Opavou

Rozhodčí: Lukeš, Matějek, Znamínko
Komisař: Matějček
Diváci: 800
Po čtvrtinách: (23:25,41:41,57:58)
Do zápasu jsme vstoupili bez zraněného Aušprunka, pro kterého po zranění kotníku pravděpodobně sezóna skončila. Otazníkem byl také stav Dona Robinsona, který po pádu v zápase s Prostějovem nebyl stoprocentně připraven a své místo v základní pětce přenechal Adrimu Melskimu.

Basketbal: Veledůležtá výhra BK Lions s OpavouPrůběh první čtvrtiny byl vyrovnaný. Opava šla do rychlého vedení 4:0, my jsme bohužel zahodili několik jasných příležitostí. 3 minuty trápení a nabírání ztráty přerušil až Tom Vošlajer, Opava však odskočila na rozdíl 7 bodů. Trápil nás především Radim Klečka, který byl téměř neomylný. Lions však zabrali a začala přetahovaná o každý bod. Bylo jasné, že dnes to bude hodně nervózní zápas. Důležitým faktorem byly brzké fauly pivotů Opavy, čehož pod košem využíval především Tom Vošlajer. Po střele Klečky v poslední sekundě jsme prohrávali o koš.

Ani druhá čtvrtina nevybočila z vyrovnané hry. Po 3 minutách jsme však poprvé zabrali a po dvou trojkách jsme šli do vedení o 5 bodů, trenér hostí okamžitě reagoval timeoutem. Po oddechovém čase trefil další koš Autrey a začalo to být nadějné. Opava však nesložila zbraně a do konce poločasu stihla vyrovnat.

Před třetím dějstvím uvedl náš komentátor LIONS jako bílý balet. Bylo tedy otázkou, jestli toto přirovnání dokážeme naplnit. Na to jsme si však museli chvíli počkat.

Basketbal: Veledůležtá výhra BK Lions s OpavouTřetí hrací dějství a opět stejná písnička. Urputný boj o každý milimetr na palubovce. Na našich hráčích bylo vidět, že dnes to prostě urvou, taková bojovná nálada vládla na hřišti i na palubovce. Důležitost zápasu vycítili i diváci, kteří nás hnali jako zběsilý dav za výhrou. Opava však i nadále kousala a na každý náš koš odpověděla stejnou mincí. Před posledním dějstvím ztráta jednoho bodu pro náš tým.

Kdo byl v hale, tak se zajisté nejvíce bavil v posledním hracím dějství. Splnili jsme to, co jsme chěli a rozjeli kolotoč, ze kterého se Opavě pořádně točila hlava! Vynikající obrana nepovolila soupeři skoro nic a útok? Nesobecká týmová hra, nádhera se dívat. Dravé šelmy se rozehráli k nejlepšímu partu zápasu a odměnou byla bodová šňůra 17:0! Trenér Czudek střídal, bral oddechové časy, nic nebylo platné. Lví lavina se valila a nebylo možné ji zastavit. Zápas jsme dohráli v naprosté pohodě a euforii a mohli si vychutnat potlesk ve stoje od opět skvělých diváků!

Parádní výkon, na kterém se podílel každý hráč! Výhru jsme chtěli a šli jsme za ní s velkou touhou! Jsme opět blíže k play-off, ale poslední krok je vždy nejtěžší. My ho však spolu s Vámi zvládneme!!!

Střelci domácí: Autrey 20 (13 doskoků), Robinson 16, Vošlajer 15 (13 doskoků, 11 získaných faulů!!), Novák 14, Melski 8, Zuzák 7, White a Stegbauer 5
Střelci hosté: Klečka 28, Cvek 11, Šiřina 9, Blažek 8, Kvapil 7, Gniadek a Dokoupil 4, Lyčka 3
Trojky: 7 – 6
Fauly: 23 – 25
TH: 25/15 – 21/18