Aktuálně

BK Lions: Uzavření sportovní haly pro zápas s MMCITÉ Brno

Vážení fanoušci, partneři, příznivci basketbalu,

BK Lionsdovolte mi, abych Vás informoval o incidentech, které se bohužel vyskytly při našich posledních 2 zápasech Mattoni NBL proti Děčínu a Prostějovu, a které samozřejmě nezůstaly nepotrestány Českou basketbalovou federací.

V průběhu televizního zápasu proti Děčínu, před nádhernou sportovní atmosférou, se ve sportovní hale našel jedinec, který devalvoval práci hráčů, managementu i Vás všech fanoušků. Při sporné situaci zapomněl na své slušné vychování a místo sportovní podpory volil cestu vandalství, které se neslučuje s tak nádherným sportem, kterým basketbal bezpochyby je. Tento jedinec vhodil po rozhodčím prázdnou PET láhev. Podle regulí ČBF a disciplinárního řádu byl náš klub potrestán pokutou 7.000 Kč.

I přes zvýšenou ostražitost a pozornost pořadatelů v našem posledním zápase se bohužel situace opakovala a v hledišti se opět našla osoba, která si opět spletla sportovní halu s odpadkovým košem. Těsně po ukončení zápasu tato osoba vhodila PET láhev do prostoru zapisovatelského stolku.

Ani tentokrát nás neminulo potrestání ze strany ČBF, tentokrát bohužel nepoškodí pouze náš klub, ale i Vás fanoušky.

S politováním musíme oznámit, že ČBF nám dle platných disciplinárních řádů udělila pokutu ve výši 12.000 Kč a uzavřela naši sportovní halu na příští domácí utkání. Jeden z nejdůležitějších zápasů druhé čtvrtiny sezóny proti Brnu tak bohužel musíme odehrát v jiném městě.

2 jedinci naprosto znevážili podstatu sportu – bojovat na hřišti, v maximální  a slušné míře podporovat svůj tým v hledišti. Toto se naprosto neslučuje se sportovním chováním a především slušným vychováním člověka na veřejnosti. Oba jedinci jsou identifikováni a náš klub v tuto chvíli zvažuje právní kroky vůči těmto osobám. Samozřejmostí je trvalý a neměnný zákaz vstupu těchto osob na všechny akce pořádané naším klubem. Všechny případné svědky bych tímto chtěl vyzvat, aby se neprodleně se svým svědectvím obrátili na e-mail radim.valcha@bkjh.cz a pomohli klubu při usvědčení pachatelů.

Verdikt ČBF je neměnný a my ho musíme respektovat. Je velká škoda, že díky 2 labilním jedincům přijde zbytek Vás, výborných fanoušků, o důležitý zápas ligy a předvánoční rozloučení s našimi hráči.

Náš klub v tuto chvíli intenzivně jedná o místě pořadatelství středečního zápasu, o kterém Vás budeme co nejdříve informovat. Za klub mohu slíbit, že uděláme maximum pro to, abychom věrným fanouškům zajistili účast na tomto zápase. Velice si vážíme Vaší podpory, sledujte tedy naše stránky a Facebook s dalšími informacemi. V případě dostatečného zájmu se budeme snažit zajistit dopravu fanoušků na středeční zápas. Závazné přihlášky prosím zasílejte na radim.valcha@bkjh.cz .

Důsledek těchto incidentů však musí přinést i zvýšené bezpečnostní opatření ze strany našeho klubu. V návaznosti na tyto zkraty jsme se rozhodli do odvolání uzavřít hlediště pro fanoušky s plechovkami, pivem i PET láhvemi. Od příštího zápasu bude u každého vchodu člen pořadatelské služby, který bude důsledně vše kontrolovat a v případě porušení bude každý fanoušek požádán o dopití tekutin před vstupem do hlediště a vyhození odpadků do košů. Vím, že jde o nepříjemné omezení 99 % slušných fanoušků. Já však věřím, že všichni z Vás dané opatření přijmete s pochopením a i nadále budete náš klub podporovat stejným a úžasným způsobem. A že i Vy nám vypomůžete při kontrole a usměrňování fanoušků, kteří do vínku nedostali dostatek slušného vychování. Není bohužel v našich silách uhlídat stovky fanoušků v hledišti. V případě dalšího porušení pravidel ČBF mohou příjít mnohem tvrdší tresty.

Na závěr mi dovolte drobné zamyšlení. Basketbal byl, je a vždy bude hrou inteligentních lidí. Basketbal je však také sportem inteligentních fanoušků a 99,9 % z Vás tento předpoklad splňuje. Basketbal je krásný v tom, že míč je kulatý a na hřišti se může stát cokoliv, jak v pozitivním (výhra s Pardubicemi, Kolínem), tak i v negativním slova smyslu (zápas s Prostějovem). Hráči, management i fanoušci jsou vždy plní emocí. Můžeme diskutovat nad verdikty rozhodčích, které však v konečném důsledku nezměníme. Každý z nás dělá chyby. Otázkou je, zda-li se z nich dokážeme poučit. To samé platí o rozhodčích. Cestu k nápravě nenalezneme na hřišti, ale u jednacích stolů. Při zápase je každý z nás plný emocí. Všichni z nás však musí emoce udržet na přijatelné míře a chovat se jako civilizovaní občané. Na hřišti řešení nenalezneme, naopak musíme přijmout tresty, které dopadnou na nás všechny.

Chci Vám poděkovat za Vaši úžasnou podporu a věřím, že tento můj delší sloh přijmete s pochopením a i nadále budete pro mě těmi nejlepšími fanoušky v lize.

Za vedení BK LIONS Jindřichův Hradec

Ing. Radim Valcha

sportovní ředitel