Aktuálně

Boj začíná. Stranám zbývají hodiny na odevzdání kandidátek

Vážení  čtenáři a návštěvníci webu Hradec žije,

vítejte u prvního ze série článků, ve kterých se budeme věnovat neustále se přibližujícím volbám do městského zastupitelstva. Do jejich začátku zbývá v tuto chvíli pouhých 66 dní. V nejbližších dnech bude jasno, kolik stran, hnutí, sdružení a nezávislých kandidátů se bude ucházet o jedno ze sedmadvaceti míst hradeckých zastupitelů. Počet městských radních pro nadcházející volební období, roky 2018 – 2022, na rozdíl od počtu zastupitelů zatím není určený – snad jich bude sedm, snad devět.

Na hlavní stránce předvolebního a volebního dění našima očima, www.hradeczije.cz/volby2018, naleznete v tuto chvíli čtyři z kandidátních listin z Jindřichova Hradce – ČSSD, SNK-ED, ODS a nové koalice lidovců a Zelených. Další z kandidátek budeme zveřejňovat, jakmile budou dostupné. Případné opravy či celé kandidátky nám můžete zasílat e-mailem na volby@hradeczije.cz. Strany mohou své kandidátky registrovat na městském úřadě nejpozději do dnešních, tedy úterních, 16 hodin.

Krátce před devátou hodinou ráno dorazila následující informace z hradeckého městského úřadu. „Do této chvíle máme v Jindřichově Hradci podaných osm kandidátek. Konečné číslo to určitě není, čas je totiž až do dnešní 16. hodiny,“ napsala tisková mluvčí úřadu Karolína Bartošková.

Pro nadcházející týdny chystáme stejně jako před čtyřmi lety sérii otázek pro lídry kandidátek. Stejně jako vás i nás zajímá, jak se staví k hlavním tématům, kolem kterých se dnes a denně točí život Hradečáků. Pokud byste chtěli lídrům také položit nějaký dotaz, zašlete nám jej na výše uvedení volební e-mail. Právo posoudit vhodnost dotazu zůstává redakci Hradec žije.