HÁZENÁ – Hráčky J. Hradce plnily v Mostu roli sparingpartnera

WHIL - Women's Handball International LeagueAsi jenom snílek mohl věřit tomu, že by mohly mít jindřichohradecké házenkářky nějakou naději na úspěch v duelu 4. kola WHIL interligy. Hrály totiž na půdě Mostu, což je úřadující interligový a český mistr a zároveň vůbec první tým z ČR, který vyhrál evropskou pohárovou soutěž. Těžký duel na severu Čech J. Hradec prohrál očekávaným velikým rozdílem, porážka ho poslala na předposlední pozici tabulky. V sobotu 5. října čeká Jihočešky domácí zápas proti HC Britterm Veselí nad Moravou. V utkání, které začíná v městské sportovní hale v 18 hodin, budou mít hráčky J. Hradce o motivaci postaráno, neboť Moravanky vede z lavičky jejich bývalý kouč René Kumpán.

DHK Baník Most – TJ Házená J. Hradec 38:16 (21:9). Branky: Beňušková 5, Martinková 5, Ryšánková 5, M. Vysloužilová 4, Růčková 4, K. Vysloužilová 4, Borovská 3, Dvořáková 2, Vaňková 2, I. Matoušková 2, Tomášková 1, Janoušková 1 – Eliášová 6, Krupicová 5/4, Kohoutová 2, J. Matoušková 2, Maryšková 1. Sedmičky: 0:4/4. Vyloučení: 4:0. Žluté karty: 3:3. Rozhodčí: Větrovský – Zych, 750 diváků. Mostecké družstvo v sezóně 2012/2013 vyhrálo evropský „Challenge Cup“ a nyní se chystá na premiéru v Poháru EHF, nejvyšší pohárové soutěži na starém kontinentu. Rovnou ve druhém kole se střetne o první říjnové sobotě doma s týmem Levanger HK z Norska. Duel proti jindřichohradeckému celku pojali „Černí Andělé“ jako přípravu na přetěžké Norky. Hostující tým nastoupil již opět s Andreou Jonovou na pravém křídle, Mostu stále chyběla juniorská reprezentační spojka Martina Weisenbilderová, která v minulém ročníku interligy dala 132 branek. V samém úvodu zápasu házenkářky z jihu Čech držely krok, vždy gólem odpověděly na úspěch domácího týmu. V 5. minutě Kateřina Maryšková srovnala na 3:3. Pak už se ovšem Baník rozjel, vedl 6:3 a 10:4. Za tohoto stavu si domácí trenér Dušan Poloz, jenž zároveň koučuje i ženskou reprezentaci Slovenska, vzal oddechový čas, aby svůj tým donutil hrát rychleji v útoku a přitvrdit v defenzívě. Hosté ještě snížili na 6:10, ale pak začal mostecký kolotoč. Stav byl rychle 15:6, pak 16:8. Ve 25. minutě dala Barbora Eliášová devátou branku J. Hradce a poté nastal dlouhý gólový půst. Zato konec první a začátek druhé půle byl plný jihočeských chyb a zmaru. Čekání na gól ukončila znovu Eliášová až po 19 minutách! Toto časové údobí J. Hradec prohrál 0:14! Posledních 17 minut pak hosté prohráli jen 7:8. Most totiž v závěru jakoby zkoušel, co si může dovolit. Domácí hráčky faulovaly, hrály i ve čtyřech, především Kateřina Dvořáková vypadala jako smyslů zbavená. Pokud chce s takovouto hrou Most vyrazit na Norky, pak jen těžko bude úspěšný.

Most: Müllnerová, Bezpalcová, Siváková – Vaňková, I. Matoušková, Dvořáková, Tomášková, Ryšánková, Borovská, Beňušková, Vítková, K. Vysloužilová, Martinková, Janoušková, M. Vysloužilová, Růčková.

J. Hradec: Michalová, Davidová, Melichová – Vlková, Kohoutová, J. Matoušková, Kočová, Eliášová, Markesová, Voldánová, Jonová, Bílková, Krupicová, Maryšková, Zahradníková.