Kickbox Klub Reborn pořádal turnaj v Jihlavě

V sobotu 11.6. se v Jihlavě, v tělocvičně ZŠ Kollárova konal 1. ročník turnaje v kickboxu – Jihlava Open 2016. Turnaj pořádal domácí Kickbox Klub Reborn a byl vypsán pro začátečníky, v disciplínách Kalaki, Pointfighting a Lightcontact.

Kickbox Klub Reborn

V Jihlavě se sešlo celkem 61 závodníků z 9 klubů. 8 klubů z České Republiky, 1 dokonce až z dalekého Lichtejnštejnska. Pro závodníky byly připraveny 2 tatami, které nakonec byly svědky 142 zápasů.

Turnaj byl oficiálně zahájen ve 12:00 exhibičním zápasem mistrů světa v pointfightingu Petra Kotíka a Jana Šeby. Ti v zápase na 2x 1,5 minuty ukázali, jak se zápasí na té nejvyšší světové úrovni. Diváci si zápas velmi užili a skvělý výkon obou borců ocenili velkým aplausem. Po zápase proběhlo ještě focení s mistry, rozdání pár autogramů a pak už se šlo zápasit.

Mezi zápasy potom diváci mohli vidět ještě dvě vložené exhibice – domácí závodník Pavel Holub předvedl práci se zbraní – nunchaky a své sestavy předvedly tři gymnastky z oddílu moderní gymnastiky. Všechny exhibice byly pro diváky zajímavým zpestřením.

Tatami číslo 1 patřilo po celý den zápasům v disciplíně Kalaki – souboji s pěnovými tyčkami. V Jihlavě se představili i ti nejmenší závodníci, pro které byla připravena speciální kategorie pro předškoláky. Závodníků na kalaki bylo opravdu velmi hodně, kategorie mladší žáci +150 cm měla dokonce 19 závodníků.

Současně s Kalaki se na tatami číslo 2 rozběhly zápasy v Lightcontactu starších žáků a dospělých.

Následovala kategorie Pointfighting starší žáci a dospělí, která se střídala s kategorií Pointfighting Protect – obdoba klasického Pointfightingu upravená pro mladší žáky, doplněná o helmu se štítem a ochrannou vestu.

Přesto, že se jednalo o turnaj pro začátečníky, byly k vidění velmi atraktivní zápasy a všichni závodníci ve všech kategoriích podali skvělé výkony.

Pro úspěšné závodníky byly připraveny medaile a diplomy, pro ty méně úspěšně byly připraveny pamětní diplomy. 3 nejúspěšnější kluby si také odnesly poháry za hodnocení v počtu získaných medailí. 3 místo obsadil Kosagym Praha ( 7 bodů za 2 zlaté a 1 bronzovou medaili ), 2 místo obsadil Kosagym Kadaň ( 22 bodů za 5 zlatých, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili ) a putovní pohár za 1 místo si odnesl domácí Kickbox Klub Reborn se 101 body za 16 zlatých, 18 stříbrných a 17 bronzových medailí. Je nutné ale také sportovně uznat, že domácí klub měl k dispozici několikanásobně větší počet závodníků, než ostatní kluby.

1. ročník tohoto turnaje máme tedy úspěšně za sebou a až na drobné nedostatky proběhl turnaj hladce. Určitě nás tak čeká další ročník, opět v červnu jako poslední turnaj sezony.

Autor: Josef Bílek, Kickbox Klub Reborn