Jindřichův Hradec
29.01. 2023
Články

Lions porazili na domácí palubovce Svitavy

Další důležitý zápas pro domácí začal tak, jak se očekávalo. Oba týmy byly nervózní a dopouštěli se mnoho individuálních chyb. Skóre se přelévalo ve prospěch jednoho i druhého týmu a po první čtvrtině byl rozdíl minimální.

Po čtvrtinách: (16:18,35:32,52:54)

Obraz hry se nezměnil ani ve druhém hracím období. LIONS se od začátku snažili hrát pod košem, kde Svitavám chyběl Roseboro, a to neslo své ovoce. Svitavy se však držely, po 20 minutách však byl vpředu domácí celek.

Tuhý boj pokračoval před výbornou kulisou i nadále. Když už to vypadalo, že jeden z celků se nadechne, přišla chyba a soupeř se opět dotáhl. Bylo čím dál tím více jasné, že dnes se bude rozhodovat v koncovce.

Svitavy byly v poslední čtvrtině stále ve vedení. Domácí však vždy dokázali zaregovat, veledůležitou trojku trefil 2 minuty před koncem Lipkins, který vyrovnal. Díky 5 týmových faulům se však domácí dostávali na čáru trestného hodu, ze které díky přesné ruce Šouly a Brookse definitivně otočili zápas. Svitavy měly potenciálně vyrovnávací střelu, Bašta však netrefil a po faulech si LIONS již výhru nenechali vzít.

Domácí trenér Karel Forejt:“Děkuji Lubošovi za gratulace. Dnes vyhrál šťastnější tým a já jsem za to rád. To že jsme hráli aktivně do koše, za to jsem dvojnásob rád. Při neúčasti Rosebora jsme chtěli takhle hrát a vyplatilo se to, pomáhali jsme si TH a to byl klíčový faktor. Zápas byl až moc nervózní z obou stran. Oba týmy chtěly přerušit sérii porážek, povedlo se to nám s dávkou štěstí. Na druhou stranu hráči hodně chtěli zápas vyhrát a hodně nám pomohlo bouřlivé domácí prostředí, za což chci divákům poděkovat.“

Hostující trenér Lubomír Růžička: “Blahopřeji domácím k výhře, zároveň přeji vše nejlepší i trenérovi Forejtovi k jeho jubileu. Udělali jsme hodně špatných rozhodnutí na útočné polovině, zejména v poslední čtvrtině. Přesto jsme zápas mohli zvládnout, domácím jsme ho darovali tím, že jsme nebyli v obraně disciplinovaní, zbytečně jsme se pouštěli do faulů, používali jsme zbytečně ruce na míč, a rozhodčí to správně posuzovali jako fauly. My jsme domácím darovali výhru tím, že házeli trestné hody. Poměr TH 33-4 značí to, že soupeř byl mnohem aktivnější směrem ke koši, zatímco my jsme to odstřelovali z dálky. Bylo to dáno několika faktory – chyběl nám Brett Roseboro, jako hlavní centrum. Hunter Mickelson měl problémy s fauly, Jelínek tak musel alternovat na pozici 5, a tím byl náš útočný systém nabouraný. I přesto se ten zápas dal vyhrát, měli jsme otevřenou střelu na výhru, nedali jsme, a soupeř získal výhru .“

Nejlepší hráč: Terrell Lipkins (LIONS)

Statistiky utkání: 780 diváků

Trojky: 5-8

TH: 33/24 – 4/4

Doskoky: 39-37

Fauly 14-27

Body domácí:Lipkins 15, Canty 13, Šoula 10, Zuzák 9, Brooks 8, Tawiah 7, Fait 6, Šustek 5

Body hosté:Bašta 17, Mickelson 16, Jelínek 10, Šindelář a Bannister 8, Teplý 5