Mattoni NBL :Těžká prohra BK Lions v Děčíně

Na severu prohráváme jednoznačně rozdílem 27 bodů.

Komisař: Volejník
Diváci:
Po čtvrtinách: (26:18,44:30,75:49)

BK Lions

V bouřlivém děčínském prostředí jsme zápas začali se sestavou Rolls, Vach, Novák P., Aušprunk a Vošlajer. Domácí postavili pětici Venta, Stria, Jiříček, Bartoň a Landa.

První čtvrtina byla jako na kolotoči – než se naši hráči rozkoukali, Děčín se rozjel na plné obrátky – Landa přidal 5 bodů, 4 body dal Jiříček, chytl se i kapitán Bartoň a domácí vedli 11:0. Rozdíl mezi týmy v těchto 4 minutách byl jednoznačný ve všech směrech – v rychlosti, v agresivitě, na doskoku. První body jsme přidali až na rozhraní páté minuty po TH Pavla Nováka a trojce Pavlíka. Domácí pak mírně polevili ve své agresivitě, svůj náskok si však díky aktivnímu útočnému doskoku a druhých šancích velice jednoduše udržovali.

První polovina druhé čtvrtiny byla v našem podání vyvedená, konec byl opět jedna velká pohroma. Zvýšenou aktivitou jsme se v 5.

minutě po trojce Pavla Nováka opět dostali na dostřel – 29:32 a trenér domácích si okamžitě bral time-out. Na hřiště se pak opět vrátil ten soupeř z úvodu zápasu. Míč létal od jednoho hráče ke druhému, Děčín hýřil aktivitou a snahou dát jednoduché koše, když už netrefil, následoval útočný doskok. Výsledek byl jednoduchý – bodová šnůra 11:1 a poločasové vedení o 14 bodů.

Jakým stylem zápas začal a jakým končil poločas, tak začala i druhá půlka hry. Děčín za podpory svých fanoušků vlétl na hřiště jako uragán a trefoval v euforii snad vše. Za 4 minuty druhého poločasu nám “nasolil” 16 bodů (oproti našim 4 bodům) a rázem to bylo skoro o 30. Po time-outu trenéra Forejta sice trefil Pavlík 2 trojky, body přidali i Aušprunk a Vošlajer, domácí však hráli ve velké pohodě a jejich trojkový festival v této čtvrtině udržovali Stria, Kaša i Venta. Po 30 minutách to bylo o 26 bodů a dá se říci, že bylo rozhodnuto.

Děčín však nehodlal polevit – i v posledním hracím období náš koš zásoboval přesnými střelami a 7 minut odehrál se skórem 17:9 a bylo otázkou, jestli dostaneme poprvé v sezóně stovku. V závěru zápasu jsme přeci jen snížili bodový rozdíl, i tak jsme prohráli naprosto jednoznačně o 27 bodů.

Dnes jsem prohráli ve všem – v rozdílu bodů, doskoků (43-28), asistencí (26-13). Děčín dnes odehrál vynikající zápas a naprosto bez debat si výhru zasloužil.

My musíme zvednout hlavu a dále pracovat, liga kvapí rychlým tempem. V pátek nás čeká Nymburk a příští středu důležitý zápas

s Opavou.

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Bartoň 20, Landa 15, Jiříček a Stria 13, Venta a Kaša 9, Vyoral 7, Bažant 6, Hendrych 5
Střelci hosté: Pavlík 18, Ringgold 15, Rolls, Vach a Novák P. 7, Kysela 5, Novák M. 3, Qahwash, Aušprunk, Vošlajer a Fröhde 2
Trojky: 25/9 – 20/7
Fauly: 18 – 23
TH: 19/14 – 20/9