7.5 C
Jindřichův Hradec
26.03. 2023
Články

Městská policie: Mladíci kradli hodinky a řetízky

mestska policie
Ilustrační snímek – Foto: Adam Hudec

V pátek 25. července hodinu a půl po půlnoci zachytil strážník obsluhující kamerový systém dva mladé muže (procházející Masarykovým náměstím), jak přistoupili  ke dvěma domům a stlačením vstupních klik  si ověřovali, zda jsou domy uzamčené. Poté přešli do  Jarošovské ulice, kde přistoupili k prosklené vitríně klenotnictví a hodinářství. Během několika vteřin vypáčili dvířka, odkud odcizili celkem šest náramkových hodinek a pět řetízků v celkové hodnotě cca. 10 000,-Kč. Z místa činu stačili odejít jen několik kroků, neboť na místo již přijelo služební vozidlo městské policie. Strážníci oba muže (22 a 25 let) s hlášeným trvalým pobytem v Brně, avšak fakticky přebývající v Jindřichově Hradci, omezili na osobní svobodě pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu krádeže, který spáchali vloupáním.  Věc předali orgánům činným v trestním řízení.

 Ve čtvrtek 24. července vyjížděl strážník na sídliště Vajgar, kde se měl po komunikacích potácet silně podnapilý muž. Mezitím než strážník dojel na místo, zkonzumovaný alkohol muže přemohl a ten  ulehl a vzápětí usnul na veřejném prostranství u jednoho z panelových domů, nedaleko plaveckého bazénu.  Strážník osmadvacetiletého muže z Kardašovy Řečice probudil a přestupek proti veřejnému pořádku spáchaný vzbuzením veřejného pohoršení  vyřešil blokovou pokutou.

 Ve čtvrtek 24. července v dopoledních hodinách telefonicky oznámil poctivý nálezce nález digitálního fotoaparátu, který našel v Nádražní ulici, přičemž  z důvodu časové tísně ho ponechal v jedné z provozoven.  Strážníci si fotoaparát vyzvedli u obsluhy nonstop baru.  Další poctivý nálezce odevzdal strážníkům  peněženku s hotovostí ve výši 1200,-Kč, kterou našel na Masarykovým náměstí.  Strážníci odevzdané věci předali na ztráty a nálezy.

O velkém štěstí může mluvit třiapadesátiletý muž ze sídl. Hvězdárna, který cca. čtyři hodiny ponechal neuzamčené a  nastartované zánovní vozidlo v ulici Na Točně. Když v úterý 22.7. půl hodiny po půlnoci přijali strážníci oznámení od všímavého občana,  po provedené lustraci vozidlo zajistili a následně vyrozuměli majitel, který jim sdělil, že kolem osmé hodiny večerní  přijel na sídliště a  dcerku, která usnula v autosedačce, odnesl domů. Po té na vozidlo zcela zapomněl.

Text: Luboš Müller, vrchní strážník

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L