7.2 C
Jindřichův Hradec
2.04. 2023
Články

Městská policie: Zfetovaná žena trhala trávu

mestska policie
Ilustrační snímek – Foto: Adam Hudec

V pátek 10. října provedl strážník MěPo Velešín kontrolu osoby nacházející se u vozidla Škoda Felicie, jenž bylo odstaveno na ploše veřejné zeleně v okrajové části tohoto městečka. Vzhledem k tomu, že při předchozí pochůzce na vozidle registrační značky ještě byly, zapátral v poznámkovém bloku a provedl lustraci vozidla. Následně zavolal do Jindřichova Hradce a požádal o vyrozumění provozovatele vozidla. Jindřichohradečtí strážníci se od devětačtyřicetileté ženy a majitelky v jedné osobě dozvěděli, že vozidlo jí bylo před třemi dny odcizeno.  Obratem tedy zkontaktovali kolegu z Velešína, aby mohl vozidlo zajistit a věc i s poznatky  předat orgánům činným v trestním řízení.

V sobotu 11. října krátce před třetí hodinou ranní přijali strážníci telefonické oznámení, že na sídlišti U Nádraží nějaký opilec kope do stojících vozidel, přičemž oznamovatel nelenil a muže zadržel. Na místo dostavivší se strážníci po provedené prohlídce a vytěžení svědka zjistili, že u vozidla Audi byl promáčknut pravý zadní blatník a pravé přední dveře, u Toyoty došlo k poškození  levého zadního a levého předního blatníku, a u Škody Felicie   devětatřicetiletý muž z okresu Jindřichův Hradec poškodil  pravou stranu vozidla (oba blatníky a jedny dveře). S ohledem k výši způsobené škody byl pro podezření  ze páchání trestného činu poškozování cizí věci předán orgánům činným v trestním řízení.

V neděli 12. října kolem osmé hodiny večerní byli strážníci přivoláni na sídl. U Nádraží,  aby provedli kontrolu pohybující  se a sténající ženy, kterou  doprovázel nějaký muž.  Na místě samém zastihli třicetiletou ženu z Nové Včelnice, která si stěžovala na bolest hlavy a levé nohy. Následně si třicetiletá žena lehla zády na zem, zvrátila hlavu a oběma rukama začala trhat trávu. Vzhledem k zmatenému chování ženy, která byla pod silným vlivem nějakých návykových látek přivolali strážníci záchrannou službu, aby byla převezena do nemocnice k dalšímu lékařskému vyšetření. Následující den pak přijali oznámení, že hospitalizovaná žena v nemocnici zanechala svůj oděv a ze zařízení utekla  v  ústavním prádle.

V pondělí 13. října o půl páté ráno vyjížděli strážníci na základě telefonického oznámení k  Otínu,  kde se na komunikaci povaloval ležící muž. Na místě zastihli oznamovatele, který raději vozidlo zastavil, aby další náhodně projíždějící vozidlo ležící muže  nepřejelo. Strážníci podnapilého šestapadesátiletého muže (kuřáka astmatika) doprovodili do místa jeho bydliště  a po té ho poučili, že v následujících dnech se bude zodpovídat z přestupku proti veřejnému pořádku a z porušení pravidel silničního provozu.

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L