14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Olymp porazil Chlumec i napodruhé

Ve druhém díle současně běžícího seriálu domácích zápasů jsme se utkali se soupeřem z minitabulky. Postavení mohlo lecos naznačovat, ale soupeř určitě nepřijel v 16 hráčích pouze bránit a sledovat, jak mu budeme střílet jen gól za druhým.

TJ HBC Olymp JH – HBC Chlumec nad Cidlinou 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Olymp porazil Chlumec i napodruhéTento zápas byl navíc velmi důležitý v tom smyslu, že týmy, které pronásledujeme zrovna nebodovali a byla to možnost se k nim přiblížit. Oproti minulému zápasu se nám podařilo dostat se do vedení, což nám možná dodalo více klidu na hokejky. Utkání bylo vyrovnané a vedení je v této fázi psychickou výhodou. Navíc se v brance dařilo staršímu dorostenci a aspirantovi na reprezentační dres, Filipovi Janákovi. Nepatrnou střeleckou výhodu  jsme ale využili pouze v prvním dějství. Navíc žádný z týmů nevyužil svou přesilovou výhodu.

Druhá třetina se také lišila od té proti Jihlavě. Na oba brankáře prošlo více střel, ale ani jedna neprošla až do sítě. Spíše se hrálo odzadu a čekalo na chybu. Druhý gól padl až v polovině poslední části, kdy Milan Majerik vyhrál bully na Martina Hunala a ten se tentokrát nemýlil – 2:0.

Hosté zvyšovali svou aktivitu a dvě minuty před koncem snížili v přesilové hře na rozdíl jedné branky. Den zachránil Libor Slanina zachoval chladnou hlavu a půl minuty před koncem rozhodl. Nutno podotknout, že v posledních dvou minutách už byly nervy značně povolené, což se projevilo na přídělech trestů na obou stranách, ale hlavně na naší. 3 body jsou doma, víc nás nezajímá :)

Vlastně ano, zajímá. Pro statistiky: dostali jsme se na 34 bodů, společně s Dobřany (našim příštím soupeřem) a Opavou. Podaří-li se nám porazit Dobřany, tak bychom měli s největší pravděpodobností po příštím víkendu zase povyskočil, ale to je až za týden.

Branky: 06:27 Čapek Martin (Remiáš Martin, Mátl David) EQ, 38:37 Čapek Martin (Milan Majerik) EQ, 44:32 Slanina Libor EN

Střely: 34:30 | Vyloučení: 8:5 | Využití přesilovek: 0:1 | Oslabení: 0:0 | Diváků: 50

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L