-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

PLAVÁNÍ – OBRAZEM: Plavecký klub Jindřichův Hradec vstoupil do sezóny (Roma Pišný)

Úspěchy oplývajícím sportem je v J. Hradci plavání. Oddíl byl ve městě založen v roce 1991 pod hlavičkou TJ Slovan pod vedením trenérky Jany Šimkové. Spolupracuje s V. Základní školou na sídlišti Vajgar a v současné době se může chlubit 298 členy své základny, z toho je 230 dětí do 18 let. V roce 2010 se oddíl osamostatnil a nově vznikl pod názvem Plavecký klub J. Hradec. Od letoška se rozšířil o sekci triatlonu.

PLAVÁNÍ - OBRAZEM: Plavecký klub Jindřichův Hradec vstoupil do sezóny (Roma Pišný)
Plaveckému klubu J. Hradec začala závodní sezóna účastí na „Velké ceně Českých Budějovic“, která byla zároveň prvním kolem Českého poháru. V tamním padesátimetrovém bazénu se o hlavní úspěch desetičlenné výpravy postarala patnáctiletá Karolína Šimková, jež skončila třetí na prsařské dvoustovce. PK J. Hradec v jihočeské metropoli reprezentovali v horní řadě zleva Viktor Hejlíček, Matyáš Pospíšil, Jakub Řehula a Romana Kopřivová. V dolní řadě zleva jsou Filip Kopřiva, Vojtěch Novotný, Viktorie Mňuková, Karolína Šimková a Adéla Lepičová. Autor foto: Jaromír Kopřiva
PLAVÁNÍ - OBRAZEM: Plavecký klub Jindřichův Hradec vstoupil do sezóny (Roma Pišný)
V rámci zimní přípravy absolvoval Plavecký klub J. Hradec i soustředění v šumavském Srní. Na běžky museli plavci a triatlonisté vyrážet až na Modravu, kde byl sníh. Přesto během pobytu stačili bruslařským stylem zvládnout 45 kilometrů. Na snímku stojí zleva Veronika Slavíková, Alžběta Hesounová, Viktor Hejlíček, Adéla Lepičová, Karolína Šimková, Lukáš Bušta a Filip Kopřiva. Autor foto: Jaromír Kopřiva.

 

PLAVÁNÍ - OBRAZEM: Plavecký klub Jindřichův Hradec vstoupil do sezóny (Roma Pišný)
Trenérem závodního týmu PK J. Hradec je Jan Šimek mladší (vpravo), jenž na snímku ze soustředění v italském Gagnanu předává ocenění jednomu z účastníků společně s manažerkou klubu Ditou Podhrázskou. Autor foto: Jaromír Kopřiva.

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L