8.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Policie ČR: Krádeže na všech frontách

Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Podívejte se s námi na případy, které řešila Policie ČR v uplynulých dnech.

Ženy pracovaly a zloděj kradl

Včerejšího dne v podvečerních hodinách v prodejně v Chlumu u Třeboně  vnikl do šatny zaměstnanců nezvaný host. Z volně odložené kabelky na stole odcizil dámskou peněženku s platební kartou a finanční hotovostí 6 000 korun. Dále v šatně ze židle vedle stolu odcizil z další volně odložené kabelky dámskou peněženku  s platební kartou a finanční hotovostí ve výši 6 150 korun. Celkem tak dvěma poškozeným způsobil dosud neznámý pachatel škodu ve výši nejméně 12 850 korun. Případem krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku se usilovně zabývají policisté ze Suchdola nad Lužnicí.
Počmáral Spirálu života
Třicetiletý podezřelý  muž dne 12. listopadu  v lázeňském parku lázní v Třeboni  přinesenou  červenou barvou a štětcem  pomaloval přední stranu betonové plastiky tzv. „Spirálu života“. Zde vytvořil blíže nespecifikovaný nápis a  různé čáry. Dále barvou  zvýraznil  vystouplý obrazec znázorňující osobu plavce. Majiteli tak způsobil škodu ve výši nejméně 20 000 korun. Ještě téhož dne byl podezřelý  umělec zadržen strážníky Městské policie Třeboň a předán hlídce státních policistů. Za přečin  sprejerství  si podezřelý muž převzal včerejšího dne od třeboňských policistů sdělení podezření. Do dvou týdnů stane před soudem.

Zloděj stromů odhalen

Policistům z obvodního oddělení v Nové Bystřici se podařilo v těchto dnech odhalit totožnost muže, který má na svědomí krádež stromů z konce září tohoto roku. Pachatel měl vytěžit a následně odcizit více než deset listnatých stromů v katastru obce Návary. Pokácené stromy na místě rozřezal na menší kusy, se kterými pak snadněji manipuloval. Majiteli stromů způsobil škodu za více než 34 000 korun. Policisté zjistili, že skutek má na svědomí muž (65 let) z Českobudějovicka. Policisté případ prověřují ve zkráceném přípravném řízení. Muž by tak měl do dvou týdnů skončit před soudem.

Havaroval s vozem a pak zmizel

Dosud neznámý   pachatel se ze soboty na neděli neoprávněně zmocnil motorového vozidla  Nissan X-TRAIL, v hodnotě nejméně 110 000 korun, které jeho majitel zaparkoval  na zahradě u domu v obci na Jindřichohradecku. Neznámý pachatel patrně v úmyslu vozidlo  přechodně užívat s tímto odjel. U obce Markvarec vyjel mimo vozovku, kde havaroval a vozidlo zanechal na místě. Z havarovaného vozidla však odcizil  ploché klíče,  šroubováky, lékárničku s výstražným trojúhelníkem, ale i tažná lana. Poškozenému způsobil celkovou škodu ve výši  nejméně 112 010 korun. Případem neoprávněného užívání cizí věci i porušováním domovní svobody se intenzivně zabývají jindřichohradečtí policisté, kteří po pachateli usilovně pátrají.

Žena peněženku neuhlídala

V obchodním domě v Jindřichově Hradci řádil v neděli neznámý chmaták. Tento v odpoledních hodinách odcizil poškozené z kabelky, kterou měla při sobě,  dámskou peněženku s finanční hotovostí 600 korun, osobními doklady poškozené a třemi platebními kartami. Svým  jednáním způsobil poškozené škodu ve výši nejméně 700 korun. Po pachateli krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku pátrají jindřichohradečtí policisté.

Včasným rozhodnutím zachránili muži život

Dne 15. listopadu v dopoledních hodinách, při běžné silniční kontrole u obce Lužnice, třeboňští policisté zastavili řidiče s vozidlem Audi A4. Z dechu řidiče byl cítit alkohol, což se i potvrdilo následnou dechovou zkouškou, kdy policisté naměřili nejméně 0,32 promile. Jelikož řidič komunikoval s policisty velmi nesrozumitelně, chtěl jim cosi sdělit, avšak nebyl toho schopen a rovněž špatně vnímal své okolí, policisté situaci vyhodnotili s tím, že řidič mohl během své jízdy prodělat mozkovou příhodu. Muži zákona ihned  cestou operačního střediska přivolali  Zdravotnickou záchrannou službu. Lékař na místě potvrdil policistům skutečnost, že se opravdu může jednat o mozkovou příhodu a rozhodl o transportu řidiče do českobudějovické nemocnice. Zde byl muž úspěšně operován.  Třebonští policisté tak svým správným úsudkem a rychlým rozhodnutím pomohli zachránit řidiči vozu  život. Situace by dostala patrně zcela jiný rozměr, pokud by řidič ve své jízdě pokračoval jiným směrem a nepodrobil se běžné silniční kontrole. Profesionálním přístupem tak třeboňští policisté  naplnili heslo „ pomáhat a chránit“.

Hlubokými vrypy do dveří auta vznikla majiteli auta škoda ve výši 13 500 korun

Neznámý vandal poškodil v noci z pondělka na úterý vozidlo Volkswagen Passat zaparkované v Rodvínově na Jindřichohradecku. Poškozením předních dveří auta vznikla jeho majiteli škoda ve výši 13 500 korun. Případem se zabývají jindřichohradečtí policisté.

Dluží 36 500 korun

Jindřichohradečtí kriminalisté podezírají sedmatřicetiletou ženu ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Podezřelá si neplní vyživovací povinnost na nezletilou dceru od května roku 2012. Její dluh se vyšplhal na více jak 36 000 korun.

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L

Příměstské tábory Svět Fantazie 2023

Miloslav L

Charita hledá dobrovolníky do nemocnice a centra sociálních služeb

Miloslav L