-3.7 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
Články

Policie ČR: Poštovní auto skončilo pod srázem

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Vážná nehoda u H. Meziříčka

Jindřichův Hradec – Mladá žena nezvládla řízení vozidla při couvání.

V pondělí 4. května odpoledne řešili dopravní policisté Územního odboru Jindřichův Hradec dopravní nehodu se zraněním na silnici III/40917 u obce Horní Meziříčko. Kolem 14:45 hod. couvala 22 letá řidička s osobním vozidlem tovární značky Škoda Fabia, přičemž se pravděpodobně plně nevěnovala řízení a levými koly vjela na nezpevněnou část. Zde narazila do vzrostlého stromu a poté se vozidlo zřítilo z prudkého srázu v lesním masivu, kde se převrátilo na střechu.
Při nehodě byl zraněn 57 letý spolucestující, kterého přivolaný lékař Zdravotnické záchranné služby, po prvotním ošetření, nechal transportovat do nemocnice. Příčiny a okolnosti této nehody jsou předmětem šetření jindřichohradeckých policistů ze Skupiny dopravních nehod.
  • Na opilou mládež si „posvítili“ policisté

J.Hradec –Pořádková jednotka byla nasazena do akce.

V nočních hodinách ze soboty na neděli  se policisté  na Jindřichohradecku zaměřili zejména na podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18-ti let.  Svou pozornost obrátili rovněž na řidiče, kteří řídí motorová vozidla pod vlivem alkoholu či drog. Do  akce bylo nasazeno nejen 17 policistů Krajské pořádkové jednotky sekce Jindřichův Hradec či policisté z obvodního oddělení, ale i pracovnice městského úřadu. Policisté zkontrolovali restaurační zařízení, bary i diskotéku.
Celkem  zkontrolovali 40 osob. Policisté zjistili 8 podnapilých   mladistvých  osob, které předali za asistence pracovnice městského úřadu rodičům, kdy jednotlivé případy budou i nadále řešeny příslušnými orgány. Z toho muži zákona zadokumentovali  jeden přestupek spočívající v podání alkoholického nápoje osobě mladší 18-ti let, kdy viník byl řešen na místě  v blokovém řízení. Druhý případ byl policisty oznámen na příslušný městský úřad.
Při této policejní akci policisté odhalili v obci Strmilov řidiče pod vlivem alkoholu. Orientační dechovou zkouškou přístrojem Dräger byla muži  naměřena hodnota nejméně 1,33 promile alkoholu v dechu. Po tomto zjištění mu byla další jízda policisty zakázána a byl mu rovněž zadržen řidičský průkaz. Řidič je nyní trestně stíhán jindřichohradeckými policisty pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a do dvou týdnů stane před soudem. V jednom případě policisté odhalili řidiče, který nadýchal do jedné promile alkoholu a tudíž byla přestupková věc postoupena na příslušný městský úřad.
Policie upozorňuje občany, že  akce tohoto charakteru budou probíhat na Jindřichohradecku i nadále!
  • Tři krkavce velké kdosi otrávil

J.Hradec –Dačice – Případem týrání zvířat se zabývají kriminalisté.

Dosud neznámý pachatel v měsíci dubnu tohoto roku, v lesním porostu za obcí Olšany na Jindřichohradecku, usmrtil tři ptáky  ohroženého druhu –  krkavce velké a to tak , že je  otrávil nezjištěnou návnadou s obsahem účinné látky carbofuran. Cestou Státního veterinárního ústavu byla provedena pitva ohroženého druhu krkavců a chemické vyšetření na přítomnost jedu carbofuranu. Jindřichohradečtí kriminalisté  z oddělení hospodářské kriminality se přečinem týrání zvířat intenzivně zabývají. V případě ustanovení osoby pachatele a soudem uznané viny tomuto hrozí trest odnětí svobody až na pět let.
  • Podvod na internetu

J.Hradec –Peníze vylákal od 15-ti osob, zboží nedodal.

Jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili včerejšího dne trestní stíhání muže (r.1992), který loňského roku prostřednictvím internetového portálu zveřejnil inzeráty, ve kterých nabízel k prodeji různé druhy zboží (grafické karty, PC procesory, mobilní telefony), i přestože  ve skutečnosti žádné jím nabízené zboží patrně neměl v úmyslu potenciálním zájemcům dodat. Od zájemců měl vylákat  finanční částky v různé výši, které si nechal zasílat předem na bankovní účet, kdy po převedení finančních částek  finanční hotovost vybral prostřednictvím bankomatů v Jindřichově Hradci. Nabízené zboží žádnému zájemci do současné doby nezaslal a takto získané finanční prostředky použil pro vlastní potřebu. Svým  jednáním způsobil 15-ti poškozeným škodu v celkové výši nejméně 16 016 korun. V případě soudem uznané viny hrozí muži trest odnětí svobody až na dvě léta.
  • Zloděj v garáži

J.Hradec – Odcizil jízdní kolo i úhlovou brusku.

Z neděle na pondělí v obci Dolní Radouň dosud neznámý pachatel vnikl za užití násilí do garáže. Zde nikým neviděn odcizil  trekingové jízdní kolo,  úhlovou brusku a  Gola sadu v zeleném plastovém kufru, čímž vznikla škoda za nejméně 7 800 korun . Spokojen se svým lupem zmizel neznámo kam. Případem krádeže a porušováním domovní svobody se zabývají jindřichohradečtí policisté.
  • Do garáže vnikl nezvaný host

J. Hradec – Nová Bystřice- odcizil jízdní kolo i tlakový čistič.

Dosud neznámý pachatel překonal oplocení pozemku a  vnikl do průchozí garáže v obci Kunžak na Novobystřicku. Zde odcizil jízdní kolo Merida. Poté vnikl do volně přístupného přístřešku vedle srubu, kde odcizil tlakový čistič a vysavač. Spokojen se svým lupem odešel neznámo kam.  Svým jednáním způsobil dosud neznámý pachatel celkovou škodu ve výši nejméně 21 000 korun. Případem krádeže a porušováním domovní svobody se intenzivně zabývají policisté z obvodního oddělení Nová Bystřice.

 

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Tříkrálová sbírka na Jindřichohradecku byla rekordní

Miloslav L

Valentýnské menu v restauraci Pod Zámkem

Miloslav L