Prohra Lions s Prostějovem o 10 bodů

Domácí zápas začali velice aktivně a ve 3.minutě vedli 8:4. Soupeře poté podržel 2 trojkami Roman Marko, i tak hradecký tlak nepolevil a minutu před koncem díky aktivnímu útoku vedli domácí o 12 bodů. 5 laciných bodů Dokoupila však znamenalo snížení.

BK Lions J. Hradec –  Ariete Prostějov  77:87

Prohra Lvů s Prostějovem o 10 bodůDo druhé kvarty však nastoupil jiný domácí tým – naprosto laxní ztráty míče na vrcholu znamenali bleskové otočení soupeře, který 3 minuty po začátku již vedl o 2 body. Špatná hra LIONS však pokračovala, k tomu se přidala opět hrozivá úspěšnost trojek a Prostějov si bez problémů odskočil.

Druhý poločas však domácí opět začali náporem. Za 4 minuty to bylo o pouhý bod, pak však opět přišly naivní ztráty a Prostějov si opět odskočil. Soupeře držel přesnými zásahy především Lukáš Palyza a Pavel Slezák.

Poslední čtvrtina se již pouze dohrávala. Domácí se sice snažili, ztráty však pokračovali a na blíže, než 8 bodů se LIONS nedostali.

Domácí trenér David Musil: “Gratuluji Zbyňkovi a Prostějovu. Myslím, že i kolega cítí, že to nebylo jednoznačné vítězství z toho pohledu, že by Prostějov předvedl nějaký excelentní výkon. Obě družstva se trápila a nás srazila do kolen druhá čtvrtina, kdy jsme spáchali 9 ztrát a můžeme se bavit o tom, zda to bylo našima chybama, nebo zvýšenou agresivitou soupeře. Udělali jsme je, soupeř šel přes nás a druhý poločas si zkušeně pohlídal. Opět nás zradila střelba z trojkové vzdálenosti, nejsme schopni ohrozit koš. Dnes se k tomu přidaly naprosto hloupé a jednoduché ztráty na vrcholu, kdy Prostějov získal náskok, a chodili sami do koše. My na tom musíme zapracovat. Jedeme do Opavy a pokusíme se překvapit.“

Hostující trenér Zbyněk Choleva: “Jsme rádi, že jsme si zase v šatně zakřičeli po výhře, potřebovali jsme to. Výhra se nerodila lehce, hlavně vstup do zápasu a první čtvrtina se nám nepovedla. Dostávali jsme koše z protiútoku, Vošlajer nám dával body zpod koše. Dostali jsme trojku od Jamese a v průběhu to bylo snad o 12, 13 bodů. Naštěstí jsme se chytli ve druhé čtvrtině, kde nám něco spadlo z dálky, a pomohli jsme si dobrou obranou. Radovan Kouřil získal několikrát míč, šli jsme do protiútoku a chytli jsme se. V tom duchu jsme pokračovali celý zápas.“

Body domácí:Lamar 30, Wright 15, James 14, White 8, Vošlajer 6, Zuzák 4

Body hosté:Palyza 28, Marko a Kouřil 11, Roseboro, Slezá a Dokoupil 10, Šteffel 3, Norwa a Tomanec 2