3.3 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Solární studio SUN LuKo: Vše o opalování

V soláriu máte možnost získat chybějící sluneční energii. V protikladu přírodnímu slunci, které podléhá silným výkyvům, lze ozařování soláriem dávkovat sluneční záření přesně a individuálně na Vaše tělo.

Pravidlo pro správné opalování:

SUN LuKo - solární studioNepřehánějte opalování – nikdy více než 1 slunění denně. Postačí Vám k udržení snědosti 1 – 2 slunění týdně. Musíte ovšem znát typ své pokožky a její citlivost. Typy pokožky jsou uvedeny v solárním studiu. 50 cyklů opalování v soláriu během 1 roku není škodlivé.

Pokožka – základ pro Váš dobrý zdravotní stav

Skoro každý znáte ten pocit: usměvavé slunce a blankytná obloha jsou nám příjemné a zlepšují nám náladu. Blahodárný efekt UV záření působí jak na naše tělo tak i na naši duši, to je také medicínsky dokázáno. To umožňuje tvorbu vitamínu D3 jen za slunečního záření nebo v soláriu – přesně pod UV-zářením. Vitamín D3 je důležitý hormon pro dobrou stavbu kostí a proti osteoporoze. Působením vitaminu D3 bude kalcium v kostech uloženo. Tento sluneční hormon si ale připisuje další pozitivní vlastnost. Stimuluje imunitní systém, zvyšuje tělesnou výkonnost, mírní deprese a působí pozitivně na srdce a krevní oběh. Přes kůži nejsme spokojeni jen s okolním světem jen fyzicky, ale i smyslově. Při dobré náladě pociťujeme doslova příjemný pocit na naší pokožce. Atraktivní snědá kůže zesiluje image a sebejistotu. Je jedno jestli v zaměstnání nebo ve volném čase.

Proč není opálení po celém těle všude stejné?

SUN LuKo - solární studioVnitřní povrch paží a nohou hnědne hůře, protože má menší pigmentaci než ostatní kůže. Také obličej není tak snědý, protože od přírody obsahuje pokožka obličeje rohovitou vrstvu speciálně k ochraně před UV-B zářením. Pihy a mateřská znaménka obsahují více pigmentu a proto rychleji ztmavnou než ostatní partie těla. Přiléhající partie jsou hůře prokrvovány. Doporučujeme se při opalování v soláriu mírně pohybovat, aby nedocházelo ke vzniku neprokrvených míst, která se neopálí. Chybějící kyslík může vést ke snížení zabarvení melanin pigmentu. Pro snědost bez otlaků je vyvinuto speciální solární lůžko s ergonomickou formou povrchu.

Jak dlouho trvá opálení?

Přibližně 2 – 4 týdny po posledním slunění. Následkem přírodního obnovení kůže bude horní vrstva pokožky postupně odstraněna. Po cca 28 dnech je pokožka obnovena. Při pravidelném uživání solární kosmetiky docílíte rychlejšího efektu opálení pokožky, přičemž ji zároveň zvláčňujete a chráníte proti stárnutí a vysoušení. Pokud chcete prodloužit snědost získanou na dovolené, navštivte 1–2x týdně solárium a postačí Vám méně minut opalování na udržení Vaší snědosti.


Opalování v soláriu

Opalování

Lidské tělo je závislé na příjmu energie ze slunečních paprsků. V zimních měsících je přijímaná energie menší o 75 %.

Naše pokožka

Ultrafialové paprsky (jedna ze složek obsažených ve slunečním záření) zvyšují aktivitu kožních buněk, kůže má pak větší schopnost zbavit se nežádoucích látek.

Vitamín získaný sluncem

Vitamín D je jedním z vitamínů, které náš organizmus nepřijímá syntetickou cestou. Nejdůležitějším zdrojem je tedy slunce nebo solární záření.

Vápník

Jestliže máme nedostatek vápníku (kalcia), kompenzuje tento nedostatek organizmus odvápňováním kostí. Slunce a solární záření je důležitý činitel chemických procesů pro stabilizaci množství vápníku v těle.

Imunita

SUN LuKo - solární studioLéta výzkumu potvrdila, že ultrafialové paprsky stimulují buněčný metabolismus a napomáhají tím ke zvýšení lidské imunity.

Svalstvo

Funkce svalstva se podstatně zlepší opalováním (nezbytné pro aktivní sportovce). Regenerace svalstva se zkrátí, tudíž opalování v soláriu je vhodné ve všech ročních obdobích.

Psoriasis, akne, atopické i jiné ekzémy, atd.

V zimních měsících lidé trpící těmito chorobami často využívají solárií. Solárium tyto nemoci utlumuje a napomáhá léčit.

První slunce

Neopálená pokožka nesnese mnoho intenzivního slunečního záření (středomořské země). Kožní buňky je třeba aktivovat. Nejlepší řešení je navštívit solárium a připravit tak pokožku na první sluneční záření.

Ultrafialové paprsky (uv paprsky)

Obranný mechanismus v našem těle začíný pracovat v okamžiku, kdy naše tělo zasáhnou ultrafialové paprsky. V přírodě jsou filtrovány přes ozónovou vrstvu a na lidský organismus působí jako UVA, UVB a UVC paprsky. Málokdo ví, že pouze SLUNEČNÍ záření obsahuje škodlivé UVC záření, které SOLÁRNÍ ZÁŘENÍ NEOBSAHUJE. Je vědecky prokázáno, že sluneční záření je oproti záření solárnímu 7 x škodlivější. Ptáte se PROČ? SOLÁRIUM obsahuje UVC záření pouze v obličejových výbojkách. Toto UVC záření je zde ale dále rozděleno na záření UVA a UVB, a to přes silný FILTR, který brání pronikání škodlivého záření na lidský organismus a pokožku lidského těla.

Solární studio Sun LuKo

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L