Starší žactvo SK Suchdol získalo stříbro na mistrovství ČR

Obrovským úspěchem se může chlubit Sportovní klub Suchdol nad Lužnicí. Jeho starší žactvo se totiž v Příbrami stalo vicemistrem České republiky v hokejbalu.

Starší žactvo SK Suchdol získalo stříbro na mistrovství ČRTým se mezi nejlepší českou osmičku probojoval díky prvnímu místu ve skupině Jihozápad, v níž ze 20 zápasů sedmnáct vyhrál. Spolu s ním se na národní šampionát, jenž po tři dny hostil zimní stadión v Příbrami, dostalo z druhé příčky Kovo Praha.

Základní skupina B – zápas I.

Karviná – Suchdol 2:3 (1:2, 0:0, 1:1). Branky a asistence: 13. Škorpíková (Procházka, Cisáriková), 33. Procházka (Wróbel, Škorpíková) – 6. Š. Hnyk (Pavlík), 14. M. Hnyk (Kašák), 36. Dohnal (Landová). Střely na branku: 18:43. Vyloučení: 2:4. Využití přesilovek: 1:0. Oslabení: 0:1. Rozhodčí: Škrobák – Volkán, 64 diváků. Do Příbrami Suchdol přijel s dlouhou sérií 9 vítězství v řadě a hned v pátek přidal důležitou desátou v souboji s Karvinou, kdy o výhře 3:2 rozhodl Jaroslav Dohnal necelých deset minut před koncem.

Základní skupina B – zápas II.

Suchdol – N. Strašecí 5:2 (0:0, 3:2, 2:0). Branky a asistence: 18. Bašta (Landová), 19. Kovařík (Stankay), 24. Pavlík (Landová, Š. Hnyk), 35. Dohnal (Kašák), 41. Kovařík (Kašák) – 26. De Fin (Vojna, Kot), 28. Matouš Drechsler (Vojna). Střely na branku: 35:27. Vyloučení: 7:5, z toho Svoboda (N. Strašecí) 5 minut + do konce zápasu. Využití přesilovek: 2:0. Rozhodčí: Ščudla – Prudík, 53 diváků. O postup do semifinále si jihočeský celek zahrál v sobotu v poledne s Novým Strašecím. Jedenáctý korálek na vítěznou šňůru navlékl díky šesti minutám v druhém dějství, během nichž Bubákům odskočil do třígólového náskoku.

Základní skupina B – zápas III.

Suchdol – Svítkov 6:8 (2:2, 2:4, 2:2). Branky a asistence: 7. Kovařík, 7. Ježková (Landová). 17. Sládek (Ježková, Landová), 27. Kovařík (Sládek), 31. Kovařík, 37. M. Hnyk (Kovařík) – 6. Bláha, 12. Hemžský (Rakovský), 16. L. Novotný, 24. Bláha, 27. Rakovský (Bláha), 29. Malý (Korbel), 32. L. Novotný (Bláha), 45. L. Novotný (Hemžský). Střely na branku: 30:20. Vyloučení: 6:1. Využití přesilovek: 0:2. Oslabení: 2:0. Rozhodčí: Vokurka – Ščudla, 75 diváků. Teprve v posledním zápasu kvalifikace, v němž se Suchdol formálně střetl s pardubickým Svítkovem, série výher družstva od Lužnice skončila. V utkání bez obran osmou rozhodující trefu inkasovalo při své power-play 13 sekund před koncem. Do play-off tak šlo z druhé příčky.

Semifinále

Praha – Suchdol 2:5 (0:1, 0:0, 2:4). Branky a asistence: 36. Chramosta (Jizba), 43. Petrášek (Vondráček, Jizba) – 14. Kašák (Kovařík), 35. Pavlík (Landová, Kovařík), 38. Dohnal, 41. Štrobl (Pavlík), 45. Štrobl (Kašák). Střely na branku: 18:35. Vyloučení: 9:5, z toho Kříž 10 min. + do konce zápasu a Petrášek (oba Praha) 10 min. Využití přesilovek: 1:2. Oslabení: 0:1. Rozhodčí: Vokurka – Vokálová, 70 diváků. Soupeřem bylo pražské Kovo, překvapivý vítěz základní skupiny A. Známý protivník, s nímž se SK Suchdol v sezóně střetl čtyřikrát, z toho dvakrát vítězně a dvakrát neúspěšně. V semifinále MČR o výhře tým z jihu Čech rozhodl v přesilovkách, využil velké nedisciplinovanosti Pražanů, kteří v zápase nasbírali 50 trestných minut.

Finále

Suchdol – Svítkov 3:7 (2:2, 1:4, 0:1). Branky a asistence: 5. Kašák (Dohnal), 15. Kovařík (Štrobl), 26. Landová (Sládek) – 5. L. Novotný (Bláha), 10. Bláha, 20. Hemžský (Rakovský), 22. L. Novotný (Rakovský), 24. Bláha (Rakovský), 26. Hemžský (Rakovský), 40. L. Novotný (Bláha). Střely na branku: 17:39. Vyloučení: 5:2. Využití přesilovek: 0:4. Oslabení: 0:1. Rozhodčí: Gráca – Danylec, 124 diváků. Finále proti sobě postavilo celky, které se střetly už i v sobotním odpoledni. Suchdol znovu nastoupil, aby se poměřil se Svítkovem. Opět se oboustranně hodně útočilo, jihočeský tým vedl 1:0, poté Václavem Kovaříkem srovnal na 2:2. Rozhodnutí přinesla prostřední třetina, v níž šlo suchdolské družstvo rychle třikrát do oslabení a vždy bylo záhy potrestáno. Za necelé čtyři minuty prohrávalo 2:5. Následně inkasovalo pošesté a pak už si Pardubice zlato hlídaly.

Stanislav Landa (Suchdol – trenér): „Naše družstvo se neskládalo lehce, protože dětí sportuje stále méně a méně. Pomohli jsme si proto hráči z Písku a českobudějovického Pedagogu. V jarní části tým podával výborné výkony, prohrál v ní pouze dvakrát, a sice pokaždé až na šampionátu s mistry ze Svítkova. Za celou sezónu mým svěřencům děkuji. Velké poděkování patří také za perfektní spolupráci a podporu Městu Suchdol nad Lužnicí.“

Konečné pořadí: 1. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice, 2. SK Suchdol nad Lužnicí, 3. TJ Kovo Praha, 4. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, 5. HBC Rakovník, 6. HBC Nové Strašecí, 7. HbK Karviná, 8. HBK Kyjov.

Suchdol: Jiráčková, Neruda, Stankay – Š. Hnyk, Kovařík, Kropík, Nechvátal, Růžička – Bašta, Dohnal, M. Hnyk, Hnyková, Ježková, Kašák, Landová, Moser, Pavlík, Sládek, Štrobl, Vachulka.