-3.7 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
Roman Pišný

Stolní tenis: Na Bobelovce bylo našlapáno (Roman Pišný)

Pinčes se nám vydařil, chtěla jsem, aby přišlo hrát tak dvanáct, čtrnáct lidí. Skutečnost byla jiná, nejenže přišli všichni předem přihlášení, ale dostavili se ještě další příchozí, nakonec nás bylo osmnáct,“ hlásila organizátorka tabletennisového turnaje pro veřejnost Věra Neidrová. Do Sportcentra Bobelovka v Otíně se stolní tenis vrátil po třech letech a byla to vydařená obnovená premiéra.

Stolní tenis: Na Bobelovce bylo našlapáno (Roman Pišný)
Zleva triumvirát nejlepších z II. ročníku „Bobelovského Pingu – JARO 2014“: Martina Skřebská (1. místo), Vítězslav Bendík (2.) a Michal Rásocha (3.). Autor foto: Věra Neidrová.

Sportcentrum není pro ping-pong úplně zařízené, do herny se vejdou dva stoly, podmínky jsou omezené. Avšak při

Stolní tenis: Na Bobelovce bylo našlapáno (Roman Pišný)
Jasnou vítězkou II. ročníku „Bobelovského Pingu – JARO 2014“ se v Otíně stala Martina Skřebská z Jindřichova Hradce, která v celém průběhu turnaje ztratila jediný set. Autor foto: Věra Neidrová.

turnaji si s tím pořadatelé poradili, program prostě prodloužili až do večerní tmy. „Ten počet hráčů a hráček mne fakticky překvapil. Vůbec se nestihly zápasy o umístění na čtvrté až osmnácté příčce. Rovnou se uskutečnilo tříčlenné finále, do kterého postoupili vítězové kvalifikačních skupin. O prvenství se hrálo na dva vítězné sety, ve skupinách předtím jen na dva sety do jedenácti bodů,“ upřesnila Neidrová herní systém. Finálové souboje nejlépe zvládla jindřichohradecká Martina Skřebská, nad druhým Vítězslavem Bendíkem vyhrála 2:1 a otínského Michala Rásochu zdolala 2:0 na sety. Zájem o turnaj, jenž dostal název „Bobelovský Ping – JARO 2014“ přivedl hlavní pořadatelku na myšlenku, že by se mohl

Stolní tenis: Na Bobelovce bylo našlapáno (Roman Pišný)
Na třetím místě skončil při „Bobelovském Pingu – JARO 2014“ Michal Rásocha z Otína. Autor foto: Věra Neidrová.

konat čtyřikrát do roka vždy s přídomkem dle ročního období, v němž se uskuteční. „Stolní tenis by se mohl na Bobelovce konat pravidelněji, třeba každé dva nebo tři měsíce. Například v létě bychom si mohli půjčit někde další stoly a udělat turnaj ve velkém. I když je to ošemetné, někdy přijde lidí akorát, jindy nečekaně hodně, ale někdy zase třeba málo nebo nikdo. Tentokrát vyšlo počasí, bylo krásně, takže ti, co vyrazili na vycházku, u nás skončili s pálkou v ruce. Bylo tu i hodně diváků, co si dali pivko a zápasy sledovali. Někteří hráči si chvíle mezi utkáními vyplňovali chytáním bronzu na sluníčku nebo si užívali pohybu při nohejbalu,“ mluvila Neidrová o plánech a zároveň dokreslila atmosféru pohodového klání, v němž v kvalifikaci skončila druhá; a postup do finále jí těsně unikl.

Stolní tenis: Na Bobelovce bylo našlapáno (Roman Pišný)
Pohárek pro vítězku II. ročníku „Bobelovského Pingu – JARO 2014“ a tekutá ocenění pro trio nejúspěšnějších. Autor foto: Věra Neidrová.

Konečné pořadí: 1. Martina Skřebská, 2. Vítězslav Bendík (oba J. Hradec), 3. Michal Rásocha (Otín), 4. Aleš Čadek, 5. Věra Neidrová, 6. Martin Kolbek, 7. Miroslav Hornát, 8. Aleš Řehák, 9. Dušan Chyška, 10. Ondřej Balcar, 11. Radka Peckertová, 12. Markéta Kocoňová, 13. Štefan Jacek, 14. Radek Koranda, 15. Radim Kvitský, 16. Jan Neidr, 17. Josef Krčmár, 18. Marie Rásochová.

Roman Pišný

více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L