-1.3 C
Jindřichův Hradec
28.01. 2023
Akce Vašimi objektivy

Veselá jarní cyklovyjížďka se povedla

Minulou sobotu 23. dubna se na podporu naší soutěže konala Veselá jarní cyklovyjížďka. I přes nepřízeň počasí se ke startu dostavilo na padesát účastníků. Peloton velkých i malých cyklistů s vysokým historickým kolem v čele se projel městem.

Veselá jarní cyklovyjížďka se povedla - Foto: Eva TunklováPo zastávce v zahradním centru, kde se všichni osvěžili nanukem, dorazila celá skupina na dopravní hřiště místního automotoklubu, kde už na ně čekaly buřty a zapálený oheň. Poté byl čas na jízdy zručnosti. Malé cyklisty nebylo nutné pobízet. Se zápalem sobě vlastním si vyzkoušeli všechny dopravní prostředky, které pro ně byly přichystány. Ať už se jednalo o 100 let starou „babičku“ koloběžku nebo o supermoderní elektrická kola.

Stranou nezůstali ani dospělí. Opravdovou lahůdkou pro přihlížející se staly pokusy odvážných nadšenců osedlat divnokolo pana Mrzeny. Tento technický nadšenec se svým kolem absolvoval celou sedmikilometrovou trasu vyjížďky. Zvládnout pouhých 50 metrů se ale pro ostatní cyklisty stalo opravdovým oříškem. Kolo se řídí pomocí řidítek umístěných pod sedlem, zatočíte-li s nimi vlevo, kolo jede doprava a naopak. Celkem třem mládencům se nakonec podařilo trasu zvládnout. Odměnou jim byla poukázka na nákup cyklopotřeb v hodnotě 200 korun. Celkem jsme vydali 27 diplomů za zručnost a nespočet bonbonů, bylo to moc příjemné odpoledne. Akce se zúčastnila i Nikča s celou rodinou. Je to velice upovídaná a usměvavá holčička. Tatínek, táhnoucí vozík s Nikčou prý cestou na kole pěkně funěl, ale nanuk a buřtík už byly bez chyby.

Lenka Michalcová

Foto: Eva Tunklová a Amálie Buřilová

Nejnovější články

Aleš Laštovka – Malování + natírání

Miloslav L

Ohlédnutí za rokem 2022 v Muzeu Jindřichohradecka | fotogalerie

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L