1.6 C
Jindřichův Hradec
2.02. 2023
Články

Víkend bude patřit muzice a sportu

Pale InsideChladná rána jsou předzvěstí nadcházejícího babího léta – a ať se nám to líbí nebo ne, léto se pomalu chýlí ke konci. To ale vůbec neznamená, že by kulturní a společenské dění ustávalo – ba přímo naopak. Snad největší událostí nadcházejícího víkendu je Open Air Festival v Dolní Radouni. Začíná už v pátek: na programu „Rockového pátku“ jsou kapely Blue Spirit Bazaar, Kulhavej Orfeus, Bez Záruky, Pale Inside a Osa Killers.

Radouňská „pouťová“ sobota – 16. srpna – nabídne zábavu pro celou rodinu. Od rána bude pro děti hrát DJ Bafis se svým dětských programem. Od dvou hodin odpoledne začínají heligonky – k poslechu a tanci hrají Dva Kalci. Během dne dostanou návštěvníci možnost seznámit se s sportovním klubem Kapři JH. Vystoupí také dětský taneční sbor a břišní tanečnice. Od šesti hodin odpoledne ovládne pódium country kapela Tymián, v devět večer je vystřídá Kabanos. Vstupenka na festival stojí 120 korun.

Příjemná muzika bude v sobotu večer znít také Pod lipami v Deštné. Od devíti večer v areálu vystoupí známá kapela UDG doplněná o kapely Lola Běží a Bags.

Kdo bude mít cestu přes Políkno, může se v sobotu od devíti dopoledne zastavit na koňských parkurových závodech Jezdecké stáje Robin. Z dalšího sportu nabízí sobota florbalový Summer Cup 2014, deštenský fotbalový Memoriál Karla Kadeřábka nebo K. O. Cupu 2014 v Kamenici nad Lipou. Více informací o nich naleznete ve sportovních pozvánkách Romana Pišného. Na hradeckém letišti se navíc po oba víkendové dny koná jindřichohradecký pohár v parašutismu.

Samozřejmě nechybí ani hradecká klasika – noční prohlídky na hradě a zámku s Bílou paní od 21 hodin (nutná je rezervace vstupenek na www.akaska.cz) a vysílání kina Střelnice. To o víkendu, v sobotu i v neděli, nabízí pohádku Tři bratři od 17 hodin a trhiller V oku tornáda od 20 hodin.

Neděle 17. srpna bude ve znamení pohybu. Chystá se už čtvrtý ročník TOUR de BOBELOVKA, při kterém na dvě trasy na kolech můžou vyrazit děti i dospělí. První – kratší – trasa povede víceméně rovinatým terénem a měří zhruba 29 kilometrů. Druhá, delší, trasa měří asi o deset kilometrů více. Aktuální informace o srazech a trasách naleznete zde. K trochu jinému pohybu – tentokrát na motorkách – zvou tradiční Motoželezničky. Začíná se už o půl deváté v Horním Žďáru.

Nejnovější články

Kino Počátky na únor 2023

Miloslav L

NATURHOUSE | Odborníci na zdravé hubnutí

Miloslav L

Vaše firemní akce v Penzionu Pod Zámkem

Miloslav L