2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Změna zákona ublíží dětem v Klokánku (Adam Hudec – 5 plus 2)

JINDŘICHŮV HRADEC – Děti by měly v zařízení Klokánek trávit pouze půl roku. Pak je změna v novém občanském zákoníku pošle do ústavu nebo do pěstounských rodin. Mnohé z nich tak v Klokánku zřejmě stráví poslední Vánoce.

Změna zákona ublíží dětem v Klokánku (Adam Hudec - 5 plus 2)
Dětem v hradeckém Klokánku letos nadělovali hradečtí dobrovolní hasiči.
Foto: Karolína Průšová

Smutek a dětské otázky, na které se nedá dost dobře odpovědět. Tak to vypadalo v jindřichohradeckém Klokánku po odvysílání televizní reportáže o změnách, které přinese nový občanský zákoník.

„Podle těchto změn mohou děti v Klokánku pobýt jenom půl roku, a od nás by pak musely přejít do ústavní nebo pěstounské péče. A to i když všichni víme, že kvalitních pěstounů je v současné době nedostatek,“ uvádí Emílie Popelková, vedoucí hradeckého Klokánku se zhruba třicítkou dětských obyvatel.

Některé děti strávily v zařízení už dva roky a mnohdy se jedná o početné skupiny sourozenců, kteří k sobě mají pevné vazby. Proto by podle vedoucí do pěstounské rodiny měly jít všechny pohromadě. A pokud se vhodná rodina nenajde? Děti bude čekat ústav. Zůstat u tetiček v Klokánku nepůjde.

„Nedovedu si vůbec představit, že by se po téměř třech letech měly děti stěhovat do nějakého ústavu. To by pro ně bylo traumatizující, což by vůbec nebylo dobré pro děti, které v životě neměly příliš štěstí a konečně u nás našly ten svůj přístav bezpečí a jistoty,“ dodává Popelková.

Autor: Adam Hudec – 5 plus 2

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L